Antydziecięcja

Nie dziw więc, że według świadectwa Pisma św. Bóg w majestacie swoim haniebną tę zbrodnię straszliwym ścigał gniewem i niekiedy nawet karał śmiercią, jak o tem wspomina św. Augustyn: «Bezprawnie i haniebnie używa małżeństwa choć z własną żoną ten, kto unika potomstwa. Tak uczynił Onan, syn Judy, i dlatego uśmiercił go Bóg»(S. August., De coniug., adult., lib. II, n. 12; cfr. Gen. XXXVIII,8-10; S. Poenitent., 3 April., 3 Jun. 1916.) .
(Ojciec Święty Pius XI: Casti Connubii 31 grudnia 1932 )

Ogólnopolskie Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe, stawiają sobie za cel dowartościowanie małżeństwa, krzewienie kultury bez uzależnień oraz promocję prawdziwej wiary.

Antykoncepcja jako praktyka stosowania substancji chemicznych, narzędzi mechanicznych oraz zabiegów służących uniemożliwieniu posiadania własnego dziecka mimo aktywności seksualnej, jest sprzeczna z tymi wzniosłymi celami. O zabonnej wierze, związanej np. z prezerwatywami, mówił bardzo rzeczowo podczas spotkania w Miejscu Piastowym w 2010 r dr Zięba. O uzależnieniu od tzw. środków antykoncepcyjnych (na wzór narkomanii) pisaliśmy przy okazji omawiania innych uzależnień. Sprzeczność z ideą małżeństwa jest ewidentna w porównaniu z definicją małżeństwa (cecha (4))

Nazewnictwo

Słowo "antykoncepcja" ukuto na kanwie m.in. angielskiego słowa "conception" - po polsku poczęcie - tak aby nazwa sugerowała, że są to środki przeciw poczęciu.

Słownik thefreedictionary tak oto definije poczęcie: http://www.thefreedictionary.com/conception "utworzenie trwałej zygoty przez połączenie męskiego plemnika i komórki jajowej kobiety; zapłodnienie." Czas życia niezapłodnionej komórki jajowej wynosi 24 godziny ( http://www.prostate-massage-and-health.com/Sperm.html). Natomiast tzw. antykoncepcję interwencyjną (kryzysową lub postkoitalną) stosuje się 72 godz. do 5 dni po stosunku ([dostęp: 2011-10-18 16:42Z]. Dostępny w Internecie: //pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Antykoncepcja_postkoitalna&oldid=28324160). Tzn. 4 dni po poczęciu. Wobec tego nie jest to środek przeciw poczęciu lecz przeciw skutkom poczęcia. Skoro więc jeden rodzaj antykoncepcji nie ma na celu uniemożliwienie poczęcia lecz przerwanie życia zarodka ludzkiego, wobec tego - z czystej matematyki - wynika, że nazwa jest myląca.

Zatem należy w celu nie wdawania się w spory ideologiczne używać pojęcie nautralne, lepiej oddające naturę zagadnienia, czyli antydziecięcję.

W tym kontekście przypomnijmy, że Konstytucja RP z dnia 2 kwietnia 1997 r (Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r) http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm (dostęp 18.10.2011) stanowi:

Zagrożenia dla małżeństwa