List uczestników Wesela Wesel w Tarnowie (2008 r) do Ojca Świętego

Tarnów dnia 3.8.2008

Jego Świątobliwość
Ojciec Święty Benedykt XVI
Rzym, Państwo Watykańskie

Umiłowany Ojcze Święty!

W dniach 31.7.-3.8.2008 odbyło się w Tarnowie XIV Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel 2008”. Gościliśmy na ziemi tarnowskiej, by zaczerpnąć ze spuścizny pochodzących stąd polskich świętych, którzy w obronie małżeństwa i moralności oddali swe życie: Świętego Stanisława Biskupa i Błogosławionej Karoliny Kózka. Tu także spoczywa w Bogu ks. Franciszek Blachnicki, wielki apostoł trzeźwości naszych czasów, który walczył o ochronę społecznego środowiska człowieka na ziemi polskiej przed trującym jadem alkoholu. Jednocześnie pragniemy dodać do tego dziedzictwa swe świadectwo, iż chodząc drogami Bożych przykazań i pielęgnując cnoty chrześcijańskie nie tylko odkładamy sobie skarb w Niebie, ale i łatwiejsze staje się życie tu na ziemi.

Uczestnicy pogłębiali swą wiarę przez udział w Mszach Świętych w kościołach i sanktuariach regionu, w Drodze Krzyżowej szlakiem męczeństwa Błogosławionej Karoliny oraz w nabożeństwie w intencji trzeźwości w kościele p.w. św. Stanisława w Skrzyszowie. Wysłuchali ciekawych wykładów nt. „Radość w drodze do świętości” oraz „Polskie wesela w literaturze”. Oglądali występy artystyczne i koncerty zespołów dziecięcych i ludowych. Złożyli publiczne świadectwo postawy abstynenckiej podczas Marszu Trzeźwości oraz podczas spotkania z władzami miasta Tarnowa i bawili się podczas tradycyjnego bezalkoholowego balu „Wesela Wesel”.

W ten sposób dawali świadectwo, że wszystko można czynić na chwałę Bożą, w tym spędzać wspólnie czas w gronie rodziny i znajomych.

Z wyrazami wierności Następcy Świętego Piotra pozdrawiamy Waszą Świątobliwość i zapewniamy o nieustannej modlitwie w Jego intencji.

W imieniu uczestników Wesela Wesel 2008

Duszpasterz Spotkań Wesele Wesel, ks.prałat Władysław Zązel: ..........................
Koordynatorzy Spotkania w Tarnowie:ks. Zbigniew Guzy ..........................
Zofia i Rafał Bąk .......................... ..........................
Prezes Stowarzyszenia Wesele Wesel, Józef Gacek ..........................