Aktualności z życia i działalności Ruchu i Stowarzyszenia "Wesele Wesel" oraz ciekawe wieści ze świata

Warszawa, 28.11.2023 rP
Posłowiue zachłystywali się nad poczynaniem dzieci in vitro. Do niewielu trzeźwych głosów należąl głos posła Grzegorza Brauna, który procedurę in vitro widział na własne oczy. Nikt inny się do takiej wiedzy nie przyznał. Cóż ma powiedzieć zwykły śmiertelnik, nie-medyk. Ano tylko tyle, że pamiętamy, co to za szczęście to in vitro na przykładzie prof. Chazana. Zgłosiła się do niego kobieta, która poczęła dziecko in vitro, by to właśnie dziecko uśmiercić przed urodzeniem. Profesor odmówił, więc wyrzucono go z pracy. A po co się zgłosiła? Bo dziecko miało wadę rozwoju czaszki. Tylko zatem jedno pytanie: ile i jakie są komplikacje dla dziecka poczętego in vitro, dla jego matki, dla jego ojca? Nie wiemy tego. Nikt nam tego nie powie, bo to przecież świetny biznes, a dane mogłyby go zepsuć. Ale to biznes z piekła rodem - in vitro to grzech śmiertelny wszystkich uczestników. Poseł Braun przytoczył swqoją drogą kilka faktów:
"W dalekich krajach, z drugiej strony globusa, lekarz ojcem 49 dzieci. Przy zabiegach in vitro używał swojego nasienia". W Kanadzie "ginekolog zapładniał pacjentki własnym nasieniem". I świeża rzecz, z tego roku: marzec 2023 - Jonatan Jakob Meyer, holenderski muzyk jest biologicznym ojcem 550 dzieci, które wytropiły tatusia. Co się stanie, gdy zapoznają się i pobiorą osoby nie wiedzące, iż mają wspólnego ojca? Dziecko z kazirodztwa ma dużeszanse na wady.
Kobieta poddana in vitro może mieć duże problemy zdrowotne, albo nawet umrzeć na skutek tej procedury. Czujmy się więc ostrzeżeni i ostrzegajmy innych.

Zaiste dziwne to, bo przecież 11 listopada 1918 rP nie wydarzyło się nic, co by Polskę do niepodległości przybliżało. Polska była już niepodległą. A mimo to z niezbadanych wyroków Boskich jest to data znamienna - Święto Św. Marcina, patrona abstynentów. Polską drogę do niepodległości rozpoczęły objawienia Matki Bożej w Gietrzwałdzie, gdzie wezwała Naród do szacunku dla dziewictwa i małżeństwa, do wierności i trwałości małżeństwa, do odmawiania różańca i właśnie do trzeźwości. Ten katalog wymagań przedziwnie jest ze sobą wzajemnie zespolony. Te objawienia wyrwały Naród z omamienia grzechami i zmobilizowały do nawrócenia. Tak, prawdziwa katolicka wiara, wyznawana nie tylko ustami, to podstawa polskiej egzystencji, jednostek, rodzin jak i całego Narodu. To najwyższa polska racja stanu. Dziś myśl przewodnią tych objawień niosą Narodowi m.in. Ogólnopolskie Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”. Gdy się chwilę zastanowimy, widzimy, jak znamienne jest to przesłanie na dzień dzisiejszy i jak ponowne jego podchwycenie może mieć dobroczynne skutki dla zdrowia duszy i ciała naszego Narodu.

W czasie II wojny światowej na ideologie niemieckie i ukraińskie ogromny wpływ miała darwinowska "teoria" On the Origin of Species by Means of Natural Selection, or the Preservation of Favoured Races in the Struggle for Life (o pochodzeniu gatunków poprzez selekcję naturalną czyli przeżycie lepszych ras w walce o życie). Niemieccy wyznawcy ewolucji uważali Słowian za gorszą rasę, a Żydów za jeszcze gorszą. Dlatego w ramach ewolucji winny te rasy wyginąć, w czym bogini ewolucji pomagali jej wyznawcy (w Markowej i gdzie indziej Niemcy, na Wołyniu i gdzie indziej Ukraińcy). "Teoria" ewolucji jest sprzeczna z wiarą katolicką, którą wyznawali pp. Ulma. Dlatego też nie uważali Żydów za gorszą rasę lecz po prostu za ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo Boże i dlatego chronili ich przed wymordowaniem w ramach "walki o życie" prowadzonej przez "lepszą rasę", czyli Niemców. por. https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/00313220500106170. Wydany na nich wyrok śmierci i egzekucja to zemsta Niemców za brak ich wiary w ewolucję, za trzymanie się katolickiej wiary. Rodzina Ulmów to męczennicy za wyznawaną wiarę katolicką.

Gietrzwałd, 8.9.2023 rP
Święto Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej. W Gietrtzwałdzie MB podczas objawień w 1877 rP potępiła szereg herezji, m.in. herezję, że piekła nie ma, herezję hedonizmu itd. Wezwała do trzeźwości, wierności małżeńskiej, czystości oraz odmawiania różańca jak i nabożnego uczestnictwa we Mszy Św.
Lublin, 12.8.2023 rP
Jak donosi PCh24, zbankrutowała gorzelnia, z długiem 55 milionów złotych. Około dziesięć tysięcy wrogów Polski, którzy chcieli zarobić na rozpijaniu Polaków, poszło z torbami. Piękny prezent od Pana Boga dla naszego Narodu w przededniu obchodów rocznicy Cudu Nad Wisłą i jakże piękna oprawa Miesiąca Abstynencji.
Nasz Dziennik, 5.8.2023 rP
Sensacyjny artykuł prof. Wojcieszka "Abstynencja naszą racją stanu", łamiący mit "nadużywania" alkoholu (str. Mii,iii). Wstępny artykuł przypomina słowa MB z jedynych w Polsce uznanych przez Kościół objawień maryjnych w Gietrzwałdzie: Maryja w czasie modlitwy z westchnieniem powiedziała, iż pijacy będą ukarani, tak jak i kobiety rozwiązłe (Mi). Ostatnia strona zawiera list czytelnika, omawiający wady obecnej polityki trzeźwościowej państwa.
Radio Maryja, 2.8.2023 rP
J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski w audycji Myśląc Ojczyzna opowiadał o znaczeniu Wesela Wesel, wesel bezalkoholowych i o najbliższym Weselu Wesel w Bardzie. Więcej na tej stronie
Bielsko-Biała, 29.7.2023 rP
Zmarł Ks. prał. dr Franciszek Płonka, Członek Honorowy Stowarzyszenia Wesele Wesel. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
Kraków, 1.7.2023 rP
Królewski Kraków dołączył do miast polskich (takich jak Katowice, Poznań, Wrocław, Zakopane, Skawina), w których zakazano nocnej sprzedaży alkoholu na wynos. Powód zakazu: skargi mieszkańców.
Toruń, czerwiec 2023 rP
W audycji dla małżonków zachęcano do udziału w Weselu Wesel.
Jasna Góra, 17-18.6.2023 rP
Delegacja Stowarzyszenia zesztandarem uczestniczyła w w XLII Pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę .
WeseleWesel.PL, 15.5.2023 rP
Raduje nas 130.000 wizyta.
Tallin, 2.5.2023 rP
Od lat w Estonii osoby, chcące kupić alkohol, muszą okazać dowód osobisty. Nie mogą alkoholu kupować emeryci, renciści ani osoby pobierające zasiłki. Nie po to państwo daje im pieniądze, by je przepijali.
"Wesele Wesel", 9.4.2023 rP
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzenia składają:
 1. Siotry Klaryski ze Starego Sącza [LINK]
 2. Siotry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wielkopolskiego [LINK]
 3. Siotry Bernardynki z Warty [LINK]
KL Auschwitz, 11.3.2023 rP
Na Drogę Krzyżową w Intencji Trzeźwości Narodu (plakat, mapa) przybyło ok. 2,5 tysiąca osób. Stowarzyszenie reprezentował m.in. Ks. Władysław Zązel, Prezes Józef Gacek z Małżonką Małgorzatą oraz pp. Lucyna i Jarosław Kłęk.
Toruń, 27-28.2.2023 rP
Odbyła się Wiosenna Sesja Apostolstwa Trzeźwości 2023 i sympozjum "Ku trzeźwości z Kościołem" pod przewodnictwem ks.bpa Tadeusza Bronakowskiego. Referaty wygłosili m.in. p. Małgorzata Nawrocka, pedagog oraz O. Mirosław Grakowicz, proboszcz parafii Bardo. Stowarzyszenie reprezentował m.in. Ks. Władysław Zązel, Prezes Józef Gacek z Małżonką Małgorzatą oraz pp. Lucyna i Jarosław Kłęk. Informacje tu i tu.
Boże Narodzenie, 25.12.2022 rP
Bożonarodzeniowe życzenia członkom i sympatykom Wesela Wesel ślą:
 1. Redakcja tygodnika "Idziemy".
 2. SS. Bernardynki LINK
 3. SS. Klaryski Kapucynki LINK
 4. SS. Redakcja Różańca LINK
Katar, 18.11.2022 rP
Organizator Mistrzostw Świata w piłce nożnej wukazał się niezwykle daleko idącym rozsądkiem: ogłosił całkowity zakaz sprzedaży alkoholu, w tym generującego impotencję piwa. Więcej na portalu PCH24.
Ełk, 6.11.2022 rP
Podczas spotkania z wyborcami Prezes PiS przypomniał ustalenia ONZ, iż niska dzietność jest powodowana m.in. piciem alkoholu zwłaszcza przez kobiety.
Nasz Dziennik, 15.10.2022 rP
Na stronie 22 ND przypomina ostrzeżenie Matki Boskiej podczas objawień w Gietrzwałdzie, że pijacy będą ukarani.
Warszawa, 27.8.2022 rP
Walka z klimatem może mieć też pozytywne skutki. Jak doosi prawy.pl, na skutek tej waki browary znalazły się w tragicznej sytuacji. Ku dobru Ojczyzny i na pożytek dusz - doczesny i wieczy. Gdyż jak przypomina Nasz Dziennik z tego samego dnia, szatan przy pomocy alkoholu zabiera Chrytusowi wiele dusz nieśmiertelnych. Tym samym skazuje je na piekło. A w doczesności alkohol odbiera potencję, co przekłada się na współczesny brak rąk do pracy. Piwo zaś dodatkowo odbiera mężczyznom zainteresowanie kobietami, a kobiety popycha ku zdradom małżeńskim.
Toruń, 1-31.8.2022 rP
Wierni i pielgrzymi w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przez cały sierpień będą się modlić o trzeźwość i abstynencję narodu w miesiącu abstynencji w codziennej Mszy Św. o godz. 12:00. Dodatkowo w tej intencji będzie modlitwa różańcowa. Przez cały sierpień będzie wystawiona na ołtarzu po Mszy św. o godzinie 12.00 księga trzeźwości.
Gietrzwałd, 12.8.2022 rP
Wierni zgromadzeni w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w sposób szczególny modlili się o trzeźwość Narodu. Mszy św. o godz. 19.00 odprawił ks. bp Tadeusz Bronakowski.
12 sierpnia 1877 roku Matka Boża objawiając się w Gietrzwałdzie prosi, by pijacy przestali pić. Powiedziała: „Oni będą ukarani”. Wychodząc naprzeciw prośbie Maryi, wierni zgromadzili się w Jej sanktuarium nieopodal miejsca objawień, by ofiarować modlitwę jako ekspiację za grzechy zniewolenia alkoholowego.
WeseleWesel.PL, 12.7.2022 rP
Raduje nas 125.000 wizyta.
25.6.2022 rP
Z okazji 80tych urodzin i imienin życzymy Księdzu Prałatowi Władysławowi Zązlowi, inicjatorowi i duszpasterzowi Wesela Wesel, wielu łask Bożych i długich lat posługiwania wiernym na chwałę Bożą.
Na obchody jubileuszu Ks. Władysław zaprasza do Spytkowic koło Chabowki w dniu 26.6.2022AD, Msza Św. 15:00 i poczęstunek.
Na tę okazję list gratulacyjny przekazał Ks. Jubilatowi J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski .
Waszyngton, Święto Najświetszego Serca Pana Jezusa, 24.6.2022 rP
Sąd Najwyższy USA obalił "prawo do zabójcji".
Jasna Góra, 18-19.6.2022 rP
Do NMP Częstochowskiej przybyła XLI Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości pod hasłem "posłani, trzeźwi, wolni", w nawiązaniu do Apelu Jasnogorskiego "jestem, pamiętam, czuwam". Stowarzyszenie Wesele Wesel repezentowała delegacja ze sztandarem pod przewodnictwem Prezesa Stowarzyszenia. J.E. ks. bp Bronakowski wzywał społeczeństwo do czujności, trzeźwości i wolności, by unikać zasadzek szatana.
Warszawa, 11.6.2022 rP
Zaproszenie na konferencję "Ku trzeźwości Narodu - wezwani do działania." Celem konferencji jest promocja Narodowego Programu Trzeźwości.
11 czerwca b.r. w Warszawie w Centrum Kulturalnym Ojców Barnabitów (ul.Mariana Smoluchowskiego 1, 02-679 Warszawa) odbędzie się konferencja rozpoczynająca cały cykl regionalnych/lokalnych konferencji promujących Narodowy Program Trzeźwości.
Konferencja rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00. Planowane zakończenie około godziny 17.00. Każdy uczestnik konferencji otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych. Osoby chętne będą mogły wykorzystać otrzymane materiały do organizacji swoich konferencji w parafiach, wspólnotach, społecznościach lokalnych i innych środowiskach. Udział w konferencji jest bezpłatny. ZAPISY link: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSoAaY0nLgDd7ezqFb1Cj5NYKyFIkOWlEsZ4TG4Jg0syt3Xg/viewform
Łopoczno, 1.6.2022 rP
Wspólnota Ogniska Miłości na ziemi lubelskiej, współorganizator Wesela Wesel 2022, serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania i dziękczynienia Panu Bogu za 25 lat istnienia Wspólnoty. Przez pierwsze trzy dni (1-3 czerwca) zaprasza do łączności on-line podczas nabożeństwa o godz. 20.00. Transmisja ze strony Ogniska: www.ognisko-milosci.pl W kolejne dni świętowania (4-6 czerwca) zaprasza do Łopoczna. Prosi o potwierdzanie przybycia na nr tel. 609 598 587 lub na adres e-mail: zaproszenie.na.rekolekcje@gmail.com
"Wesele Wesel", 7.5.2022 rP
Mija 15 lat od rejestracji Stowarzyszenia Wesela Wesel - w wigilię uroczystości wspomnienia Św. Stanisława Biskupa, patrona trzeźwości i ładu moralnego.
"Wesele Wesel", 17.4.2022 rP
Z okazji Świąt wielkanocnych życzenia składają:
 1. Siotry Klaryski za Starego Sącza
  “Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam.
  Nie tak jak daje świat, Ja wam daję.
  Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka”.
  J 14,27
  Chrystus zmartwychwstał! Ukazując się swoim uczniom, pozdrowił ich słowami: “Pokój wam!”. Także w tym świętym czasie kieruje i do nas te słowa. On jest naszym Pokojem, naszą Drogą, Prawdą i Życiem. Niech więc Jego Oblicze zajaśnieje nad nami nowym blaskiem.
  Święty Papież Jan Paweł II wołał w dniu rozpoczęcia pontyfikatu: “Otwórzcie, otwórzcie drzwi Chrystusowi!” Gdzie Chrystus, tam pokój. Niech nasza modlitwa i życie w zjednoczeniu z Bogiem pomnaża dobro w naszej Ojczyźnie, w Europie i na całym świecie, aby na przyjęcie Zbawiciela otworzyły się granice państw, systemów politycznych i serca wszystkich ludzi.
  Życzmy sobie, aby mimo grozy wojny, dane nam było przeżywać w pokoju Pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, z wielką ufnością w Miłosierdzie Boże. Pod sztandarem Chrystusa, naszego Króla, z Jego Matką, z Świętym Michałem Archaniołem, z Zastępami Aniołów i Świętych, dobro zwycięży! A L L E L U J A !
  Z modlitwą i serdecznymi pozdrowieniami
  s. M. Edyta z Siostrami
 2. Siostry Bernardynki
  Pokój i Dobro!
  Kochani Bracia Siostry Stowarzyszenia Wesele Wesel... na nadchodzący czas, życzymy:
  Radości, która pomimo smutku tego czasu, dostrzega piękno małych rzeczy. Nadziei, która nie gaśnie kiedy marzenia wydają się być dalekie. Pokoju, który koi serce, pomimo wszelkich ruin i niepokoju wokół nas. Wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.
  A ponadto, życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask na tegoroczne dni Wielkiego Tygodnia i Święta Wielkanocne. Niech w Poranek Wielkanocny wybrzmi z Waszych serc radosne Alleluja !
  Moc serdeczności
  ss. bernardynki z Warty
 3. Siostry Klaryski Kapucynki LINK
  Pokój i dobro!
  Z początkiem tego wyjątkowego czasu Wielkiego Tygodnia, pragniemy Wam, Kochani, przesłać nasze paschalne życzenia.
  z modlitwą
  Siostry Klaryski Kapucynki
 4. Prezes Stowarzyszenia Wesele Wesel LINK
Wrocław, 26-30.3.2022 rP
Rekolekcje Wielkopostne z Ks. władyslawem Zązlem w parafii pw. Św. Karola Boromeusza (www.boromeusz.franciszkanie.pl). Sob. 18:00, Nie. 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00, 19:00 Pon. Wt. Św. Msze godz. 8:00, 12:00, 18:00. Transmisje na żywo.
Quebeck, Kanada, 14.1.2022 rP
Jak donosi portal RP RP , w Kanadzie niezaszczepienie awansowało do rangi bycia abstynentem od alkoholu i narkotyków. Piękna nobilitacja.
Boże Narodzenie, 25.12.2021 rP
Bożonarodzeniowe życzenia członkom i sympatykom Wesela Wesel ślą:
 1. Siostry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wielkopolskiego PLIK
 2. Ognisko Miłości w Łopocznie, zapraszahjąc jednocześnie na rekolekcje
  Z okazji nadchodzących Świąt Narodzenia Pana Jezusa życzymy, aby radość, której doświadczamy, udzieliła się też Wam i Waszym Rodzinom. Niech Jezus, który przychodzi na świat w tym czasie niepokoju i trwogi, będzie dla Was źródłem Nadziei, Pokoju, Radości, Prawdy i prawdziwej Miłości, która wszystko przetrzyma…
  Niech Jego Łaska strzeże nas przy wiernym posługiwaniu Jemu i współczesnemu człowiekowi, który Go szuka.
  Boże Narodzenie 2021 r.
 3. Siostry Loretanki z Warszawy PLIK
Warszawa, 2.12.2021 rP
Sejm wypowiedział się większością 90%centwą przeciw życiu. Jak będą nas kiedy ścigać za nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych, zacytujmy rzeczniczkę PIS: "Strasząc kobiety nie chroni się życia".
1Adwent, 28.11.2021 rP
Łk 21, 34-36 "34 Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka, 35 jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi. 36 Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym".
Argentyna, 12.11.2021 rP
Ujawniono, że bojowniczka o "prawo" do legalnej "aborji" Maríi del Valle González López, która to "prawo" wywalczyła, poddała się tejże aborcji, która wg niej jest "całkowicie bezpieczna". Przyjęła pigułkę aborcyjną i środki skurczowe u siebie w domu, ale na skutek bardzo silnych bólów brzucha trafiła do szpitala w Perrupato. Tam stwierdzono ogólny szok septyczny – wysoki stopień posocznicy. Robiono wszystko, aby ją uratować. Zmarła w niedzielę 11 kwietnia br.
Takie wydarzenia są skrzętnie skrywane, ale tu i tam jednak wychodzą na jaw.
Podobny los z "bezpieczną aborcją" spotkał Sarahę Dunn 11 kwietnia 2020 roku w Blackpool w Wielkiej Brytanii.
British Pregnancy Advisory Service (BPAS) przyznała się, że ostra sepsa grozi w 2% przypadków. Czyli co 50ta. Więcej informacji tu.
Kiedy feministki wybiorą się pod klinikę aborcyjną krzycząc "ani jednej więcej"? Kłamstwo ma krótkie nogi. To nie walczy się o życie kobiet, tu walczy się o śmierć małych dziewczynek.
Wszystkich Świętyh, 1.11.2021 rP
Na uroczystość polecamy litanię do Polskich Świętych, litanię do Świętych krzewicieli trzeźwości, życiorysy Świętych Pańskich.
Ponadto pieśni o Świętych Pańskich ze strony Pieśn Codzienne, tamże numery: 40. Była cicha i piękna jak wiosna, 41. Duszo moja, 42. Błogosławiony księże Michale, 43. Ojcze Bronisławie nasz Błogosławiony, 44. Do Boga niech wniknie pieśń gromka, 45. Stanisławie, święty nasz Patronie, 46. Święty Józefie Bilczewski, 47. Święty Zygmuncie Szczęsny, w nieszczęściach, 48. O Janie Pawle Papieżu, 49. Maksymilian Kolbe, Święty, 50. Święty nasz Patronie, Biskupie Pelczarze, 77. Witaj Janie z Bolesława 78. Święty Andrzeju, wielki nasz patronie 79. Wśród trosków, nieszczęść kolei 80. Jeśli chcesz szukać Patrona 114. Sławny Panormie 115. A poszła była święta Halina 116. Sławny w Męczenników gronie 117. Barbaro święta! 118. Niech będzie Bóg nasz pochwalony w świętym Mikołaju 119. Apostolskie prace, trudy 120. Pozdrawiam Cię Anno święta 121. Ej, kto na pomoc wzywa Onufrego 126. Ksiądz Ignacy Kłopotowski 127. Księże Polski interreksie 128. Ojcze Prymasie Narodu Polskiego 129. Bóg Cię sam przyodział w majestat i chwałę 130. Służyć codziennie już Bogu 136. [O Św. Jacku] Niwy polskiej cudny kwiecie 137. Ktokolwiek chce być zbawionym 163. [O Św. Alojzym] Ciebie na wieki wychwalać będziemy 164. [o bł. Karolinie Kózkównej] Cudowny kwiecie polskiej ziemi 165. [o bł. Karolinie Kózkównej] Błagamy Ciebie Karolino 166. [o bł. Karolinie Kózkównej] Prosta dziewczyna z Wał - Rudy 167. [o Św. Janie Chrzcicielu] Ciebie, cnej Elżbiety Synu wielki 168. Sebastyanie, święty Męczenniku 169. Wielki Ojcze Augustynie 170. Święty Antoni, cudotwórco Boży 171. O Stanisławie, kwiecie wybrany 172. Tomasz z Aquinu rodu Xiążęcego 173. [O Ś. Marcinie Biskupie] Dziękujmy Bogu za opatrzność jego 174. Perło Śląska, cny Czesławie 175. [O Bł. Sadoku i towarzyszach jego] Boże chwały, Ojcze ludu, bądź uwielbiony 176. Jolanto święta 177. [O Św. Janie z Dukli] Rządco Syjonu wiekuisty Panie 179. [o Św. Józefie] Szczęśliwy, kto sobie Patrona
Toruń , 16.10.2021 rP
W Sanktuarium toruńskim NMP i JPII odprawiono Mszę Św. w intencji trzeźwości Narodu.
WeseleWesel.PL, 7.10.2021 rP
Raduje nas 120.000 wizyta.
Nasz Dziennik , 2-3.10.2021 rP
Fragmety kazania Bł. Ks. Prymasa Wyszyńskiego do górali o konieczności trzeźwości.
Nasz Dziennik , 25-26.9.2021 rP
Na str. M6 fragmety kazania Bł. Ks. Prymasa Wyszyńskiego do młodzieży. Dokumentuje ingerencję cenzury PRL, która usuwała wezwania do trzeźwości nawet z listów pasterskich [drukować można było tylko w drukarniach i na papierze państwowym].
Natomiast na str.10 arykuł o dotychczas nieujawnionych kulisach fałszywych oskarżeń i niezasłużonych kar wobec ks. bpa Janiaka, właśnie zmarłego.
, 13.9.2021 rP
Wszystkich niedouczonych uprzejmie informujemy, że: Małżeństwo jest (1) dozgonną wspólnotą (2) mężczyzny i kobiety, (3) opartą o wzajemną, wzajemnie gwarantowaną miłość, wierność i uczciwość, (4) ukierunkowaną na zrodzenie i (5) wychowanie dzieci. Przy tym zakłada się (6) współdzielenie miejsca i czasu i (7) prymat tego związku nad wszelkimi innymi ich relacjami międzyludzkimi. Małżonkowie wraz z dziećmi stanowią komórkę społeczną zwaną rodziną, której małżeństwo jest niejako jądrem. W świetle tej definicji żaden związek cywilny zawarty w UE nie jest małżeństwem, związek małżeński zawrzeć można w UE tylko w Kościele Katolickim. Wobec tego rezolcja PE jest bezprzedmiotowa.
Warszawa, 22.8.2021 rP
Ulicami stolicy przeszedł Marsz Pokutny przepraszający Boga m.in. za grzechy przeciw trzeźwości i przeciw małżeństwu.
Kazimierza Mała (diecezja kielecka), 11.8.2021 rP
Z okazji 120 lecia zamntowania krzyża na Giewoncie dokonano poświęcenia Kazimierskiego Krzyża Miłości jako wyraz wdzięczności za pontyfikat JPII. Ksiądz Zązel prowadził misje przygotowawcze do tego wydarzenia głosząc reklekcje nt. wesel bezalkoholowych. (za Naszym Dziennikiem z 14.8.2021AD).
Jasna Góra, 19-21.6.2021 rP
Odbyła się Czterdziesta Pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Gorę. Stowarzyszenie Wesele Wesel było reprezentowane przez delegację (z Prezesem) z pocztem sztandarowym.

J.E. Ks. Bp Bronakowski zadawł Polakom retoryczne pytanie: Czy nie zależy wam na losie waszych dzieci, wnuków? Odpowiedź retoryczna brzmi niestety: nie zależy. Widać to nie tylko po stosunku do alkoholu rodziców i dziadków, ale i do rozwodów, aborcji, zdrad, pedofilli czy kazirodztwa.

Znamienny jest tu szczególnie stosunek do wesel bezalkoholowych -- ludźmi steruje nie troska o bliźniego lecz hedonizm, wiodący, jak ks. Biskup zaznaczył, do samozagłady.

Naród spoganiał. To ludy pogańskie nie dały o swe dzkeci. Nawet składały krwawe ofiary z dzieci na ołtarzach bożków rozkoszy i przyjemności. A przecież w życiu nie o chwilową przyjemność chodzi, tylko o trwałe zadowolenie, szczęście, w tym wieczne. A trwałe szczęście, zadowolenie można osiągnąć tylko przez dobrze wykonane obowiązki, patrząc na swe dobrze wykonane dzieła. Zaś dobry znaczy taki, jak sobie tego Bóg życzy.

Naród spoganiał, a reżim pademonii odebrał szansę na nawracanie poprzez wyparcie ludzi z kościołów. Sytuacja, w której otoczają nas poganie, zdecydowanie utrudnia nam czynienie dobra, zwłaszcza dobre wychowywanie dzieci, dbanie o te dzieci. A coż zwykły katolik może zrobić z otacającym go pogańskim światem? Jedyną w życiu szansą szerokiej ewangelizacji ma katolik wyprawiając wesele bezalkoholowe. I nieważne, czy goście przyjść zechcą czy nie. Będzie to dla wszystkich moment refkeksji nad tym, co jest ważne w życiu: chwilowa przyjemność czy tewałe szczęście.

Nie łudźmy się: bez powszechności wesel bezalkoholowych nie ma dla Polski szans we współczesnym świecie. Bowiem motorem egzystencji jest poświęcenie, czyli miłość jak Bóg przykazał.

Więcej informacji na stronach WWW kongrestrzezwosci.pl oraz naszdziennik.pl.

Warszawa, 29.5.2021 rP
Jak donosi serwis PCh24, Prezes GUS ogłosił, że państwowa agenda, jaką jest GUS, uznała związki sodomickie za małżeństwa. Jest to potwarz wobec małżonków katolickich.
USA, 4.5.2021 rP
Jak donosi serwis Pandemic.News i NewsTarget, akcja szczepień przeciwko tzw. chińskiej grupie może spowodować rozpicie amerykańskiego społeczeństwa. Np. w stanie Connecticut dorosłym za zaszczenienie się oferuje się darmową wodkę w różnych restauracjach przez dwa tygodnie. W stanie New Jersey zaszczepionym oferuje się darmowe piwo.
Toruń, 1.5.2021 rP
Dziś w Sanktuarium NMP Gwiazdy Ewangelizacji i Św. JPII wyłożono księgę trzeźwości, do której można wpisywać czyny abstynenckie okresowe i dożywotnie.
Wielkanoc, 4.4.2021 rP
Członkom i sympatykom Wesela Wesel życzenia świąteczne nadsyłają:
 1. Siostry Bernardynki:
   Wiara przypomina nam o zwycięstwie   
  
    Chrystusa, napełnia nas pewnością, że grób 
  
    nie jest końcem istnienia. Bóg wzywa nas
  
    do zmartwychwstania i życia nieśmiertelnego.
  
  
   
  Warta, Wielkanoc 2021  
  
                     
  Radując się Zmartwychwstaniem Chrystusa,
  pragniemy objąć wszystkich serdeczną modlitwą i życzyć głębokiego
  i pięknego świętowania tych najważniejszych Tajemnic naszej wiary.
  Niech Zmartwychwstały Chrystus,
  Który znajduje się w rzeczach tak prostych, jak codzienny chleb,
  Który przez swój krzyż jest obecny również w każdym cierpieniu
  i przez swe zmartwychwstanie - w każdej radości,
  w tych szczególnych dniach przeżywania Jego Paschy
  obdarza łaską spotykania Go w naszej codzienności,
  by mógł obdarowywać nas w obfitości swoim Życiem.
  A w ślad za słowami Papieża Franciszka,
  budujmy życie na skale wiary i wyznawajmy całym sercem, że
  " Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas !"
   
  Śpiewajmy radosne "Alleluja !"- wraz z Maryją, Matką Odkupiciela
  i św. Józefem, Opiekunem Jego - Panu na chwałę !
  Siostry Bernardynki z Warty
   
  
 2. Redakcja czasopisma "Wychowawca"

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
  Nasza Redakcja przesyła Zarządowi, Członkom oraz wszystkim sympatykom "Wesela Wesel" najlepsze życzenia - najpierw - przeżycia w pełnym skupieniu Wielkiego Tygodnia, a później - radości Zmartwychwstania.
  "Święta Paschalne to święta miłości Boga Ojca, miłości rodzącej Nowe Życie, Nowego Człowieka. Jezus Chrystus Zmartwychwstały, stojący przed nami nie przestaje głosić, że jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga. Niech ta prawda będzie dla nas źródłem nadprzyrodzonego optymizmu i pozwala nam przetrwać różne życiowe doświadczenia oraz zachęca do niesienia innym Światła Chrystusa. Bóg jest miłością! Alleluja!"
  W imieniu redakcji "Wychowawcy"

  Maria Kowal,
  redaktor naczelny

 3. Siostry Klaryski z Sącza
 4. Siostry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wielkopolskiego
 5. Prezes Stowarzyszenia Wesele Wesel
Toruń, 17.2.2021 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski w kolejnym felietonie z cyklu Myśląc Ojczyzna wskazał na żywotny związek między abstynencją a posłuszeństwem Bożym przykazaniom, których przestrzeganie jest warunkiem wejścia do Nieba.
Łomża, 14-21.2.2021 rP
Na stronie Wolni bo Trzeźwi znaleźć można materiały na 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego, w tm plakat, krótkie słowo J.E. Ks. Bpa T. Broakowskiego oaz Vademecum Apostolstwa Trzeźwości na 2021 rok.
Toruń, 10.2.2021 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski w kolejnym felietonie z cyklu Myśląc Ojczyzna wskazał na wagę wesel bezalkoholowych dla przetrwania Narodu, Ojczyzny i Kościoła w naszym kraju.
Londyn, Warszawa, 19.1.2021 rP
Okres tzw. obostrzeń przyniósł w Wielkiej Brytanii jak i w Polsce gwałtowny wzrost spożycia alkoholu, a co za tym idzie, chorób odalkoholowych. Cytując prof. Zatońskiego zaznaczmy, że: "Łącznie z powodu wszystkich chorób odalkoholowych umiera rocznie około 35 tys. osób. To więcej niż z powodu koronawirusa. ... Ponad 80 proc osób, które umierają z powodu koronawirusa, skończyło 70. rok życia, natomiast wśród umierających z powodu chorób odalkoholowych 80 proc. jest w wieku 20 - 65 lat. "
Koronawirus zabija -- alkoholem.
TVP, 1.1.2021 rP
Podczas programu sylwestrowego złamano w TVP wszelkie zasady reżimu sanitarnego -- nie stosowano dystansu społecznego ani nawet noszenia maseczek. https://wiadomosci.wp.pl/sylwester-marzen-w-tvp-jacek-kurski-odpiera-zarzuty-6592794841180960a , https://www.o2.pl/informacje/skusilo-ich-500-zl-tlum-statystow-na-sylwestrze-tvp-6592481982704448a
Św. Sylwestra, 31.12.2020 rP
Jest jedna odpowiedź na otwarte pytania z 3 poprzednich dni. Trzeba nam powszechności wesel bezalkolowych. Inaczej te nietrzeźwe głowy uczynią nam piekło z dnia powszedniego.

U progu Adwentu AD 2012 Ojciec Święty przypomniał, że podstawowym wyróżnikiem chrześcijanina jest trzeźwość. Tym samym nawiązał do nieprzerwanego nauczania Kościoła od czasów Apostolskich. Już pierwszy Papież, Św. Piotr Apostoł nauczał: trzeźwymi bądźcie i czuwajcie. Sam Pan Jezus ostrzegał, że miejsce pijących z pijakami jest tam, gdzie jest płacz i zgrzytanie zębów.

Czytania adwentowe z Nowego Testamentu zwracają jednakże uwagę na szczególny aspekt trzeźwości. Najświętsza Maryja Panna pytała anioła, jakże się to stanie, kiedy nie zna męża. Nie znała go, bo już ówcześni mieszkańcy Palestyny zdawali sobie sprawę z zagrożeń ze współżycia po libacji alkoholowej. Dlatego młoda para zamieszkiwała razem dopiero po kilku miesiącach, gdy organizm mężczyzny się zregenerował.

Dziś zwyczaje są inne, jest noc poślubna, ale działanie alkoholu takie same. Dlatego na weselu państwo młodzi pić nie powinni, a wraz z nimi wszyscy weselni goście. Dlatego już 180 lat temu biskup chełmiński wzywał do wesel bezalkoholowych swych diecezjan, a przed 60 laty podobnie uczynił Episkopat Polski.

Ogólnopolskie Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe "Wesele Wesel" gromadzą osoby, które pozytywnie odpowiedziały na to wezwanie Kościoła i pragną zachęcić innych. Św. Jan Paweł II wyrażał pragnienie, by znalazły one wielu naśladowców. Ufamy, że jest możliwe za wstawiennictwem Patrona naszego Stowarzyszenia, Św. Maksymiliana Kolbe i byłoby to dla nas wielkim zaszczytem, gdyby "Wesele Wesel" mogło się odbyć w uświęconym Jego ewangelizacyjną pracą Niepokalanowie, które od fundamentów stworzył. "Wesele Wesel" jako spotkanie formacyjno- ewangelizacyjne, od ponad ćwierćwiecza stara się zwrócić szczególną uwagę na rangę sakramentu małżeństwa, który jest także zaproszeniem do nowo tworzonego domu i nie godzi się traktować Pana Jezusa jako nieproszonego gościa na sali weselne, jak to ma miejsce na tzw. typowych, alkoholowych weselach. Dlatego też nie godzi się, by na weselu chrześcijańskim serwowano alkohol. Po weselu natomiast, gdy powstaje rodzina, jej dobro wymaga, by mąż i żona, ojciec i matka byli dla swych dzieci bezustannie na dyżurze, w gotowości do wychowania, opieki i pomocy. A więc abstynencja to naturalna postawa rodziców.

"Wesele Wesel" ma za zadanie pokazać, że to nie tylko piękna teoria, ale i realistyczna praktyka. Dlatego tak ważne jest, by się spotykać, pokazywać sobie nawzajem i światu, że istnieją odpowiedzialni małżonkowie, potrafiący nie tylko trzeźwo pracować, ale i spędzać wolny czas, w towarzystwie, na rozmowach, modlitwie i zabawie.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Warszawa, 30.12.2020 rP
W trzecim kwartale 2020 odnotowano 5-krotny spadek liczby uczestników niedzielnej Mszy Św. w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku. A następnie w czwartym kwartale 10-krotny wzrost liczby zgonów z powodu wuhanowirusa w porównaniu do drugiego kwartału. Czyż nie widać jak na dłoni, że bezbożnictwo to zagrożenie dla życia i zdrowia społeczeństwa?
Warszawa, 29.12.2020 rP
W okresie 13 marca - 31 maja 2020rP zarejestrowano w Polsce nieco ponad tysiąc zgonów z tytułu wuhanowirusa i cztery razy tyle zgonów z powodu konsumpcji alkoholu. Co jest większym zagrożeniem? Kto powinien iść na kwarantannę, bo stanowi zagrożenie dla otoczenia? Od kogo trzeba utrzymywać dystans społeczny?
Świetych Młodzianków, 28.12.2020 rP
Ze statystyk WHO wynika, że w 2020 rP zarejestrowano 40 milionów zgonów z powodu aborcji i półtora miliona zgonów z tytułu wuhanowirusa. Jak tłumaczyć histerię z powodu wuhanowirusa i zmowę milczenia mass-mediów wobec trzydziestokrotnie straszniejszego dramatu aborcji?
Boże Narodzenie, 25.12.2020 rP
Siostry Klaryski ze Starego Sącza składają życzenia na Boże Narodzenie 2020AD.
Warszawa, 21.12.2020 rP
Wprowadzono nowe zasady zachowania na czas pandemonium https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000231601.pdf.
Dla katolickiego kultu wszystko bez zmian. Prawo wchodzi w życie od 28.12 anulujc tego dnia postanowienia z 1.12.
Od dnia 31 grudnia 2020 r. od godz. 19.00 do dnia 1 stycznia 2021 r. do godz. 6.00 na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczanie się osób jest zakazane. Może zapobiegnie to hałasowaniu petardami i fajerwerkami. Może wreszcie zostaną ukrócone pijackie libacje. Ale należy szybko wracać z Mszy Św. na zakończenie roku.
Pruszków, parafia Św. Kazimierza, 18-20.12.2020 rP
Zapraszamy na rekolekcje parafialne w ten piątek, sobotę i niedzielę.
Msza św. z nauką rekolekcyjną w piątek i sobotę o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 18.00 i 19.30.
W niedzielę o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 12.00, 13.15, 16.00 i 18.00.
Rekolekcje poprowadzi ks. Prałat Władysław Zązel z Nowego Targu, Kapelan Związku Podhalan i Inicjator „Wesela Wesel”, czyli wesel bezalkoholowych.
Wszystkie Msze św. podczas rekolekcji będą transmitowane przez internet. https://parafiaswkazimierza.pl/live/.
Wiedeń, 10.12.2020 rP
Austriacki parlamentarzysta przeprowadził publicznie, z mównicy parlamentarnej, test na covid-19 na coca coli z publicznie otworzonej losowo wybranej butelki. Wynik: coca cola zawiera wirus covid. https://www.youtube.com/watch?v=0-aGdBh_sXI Zwolennicy spskowych teorii zarzucają wprawdzie złe przeprowadzenie testu, ale jakoś nikt się nie znalazł, który by ten test w tymże parlamencie przeprowadził publicznie w sposób, który uznać można za poprawny, uzyskując test negatywny. Ponadto pozostaje bez odpowiedzi pytanie, co ten test wykrywa, skoro wykrył covid w coca coli.
Watykan, 8.12.2020 rP
UWAGA: W dniuach 8.12.2020-8.12.2021 można uzyskać każdego dnia odpust zupełny z tytułu Roku Św. Józefa pod warunkami: spowiedź + komunia + modliwa w intencjach Ojca Św. + brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu + jeden z czterech następujacych warunków (1) odmówienie Litanii do Św. Józefa, (2) półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej (Ojcze nasz) (3) odmówienie różańca w rodzinie [lub przez narzeczonych razem] (4) uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy.
Warszawa, 2.12.2020 rP
Wprowadzono nowe zasady zachowania na czas pandemonium - zmieniając wydane nakazy 4 dni wcześniej, ale nadal zostają te same ograniczenia dla katolików, co były: https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000213201.pdf.
W szczególności niemożliwa jest nadal spowiedź ani przyjmowanie Komunii Św. Z odległości 1,5 m nie da się nałożyć obrączek podczas zawierania związku małżeńskiego. Małżonkowie katoliccy muszą być w kościele oddaleni od siebie o 1,5 m, podobnie matka od dziecka, natomiast w innych miejscach o charakterze publicznym nie muszą. Ponadto pracodawca może znieść obowiązek noszenia maseczek przez pracowników na terenie zakładu pracy, ale ksiądz dla parafian na terenie kościoła nie. Mamy zatem do czynienia z ewidentnym prześladowaniem za wiarę. Pocieszające jest to, że to jeszcze nie lwy.
Warszawa, 26.11.2020 rP
Wprowadzono nowe zasady zachowania na czas pandemonium - https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000209101.pdf.
Par. 24.1. nakazuje do 27 grudnia poruszanie się małżonków w odegłości 1,5 m od siebie, jeśli zasłaniają usta i nos (jak nie zasłaniają, mogą iść obok siebie).
Par. 25.3.11) mówi, że do 27.12.2020 maseczki etc. nie musi nosić osoba przebywająca "na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży".
Par. 26.8.1) zaostrza poprzednie ograniczenia i dyskryminuje katolików w porównaniu do osób idących do sklepu; mówi, że do 27.12.2020 trzeba w kościele być w odległości 1,5 metra, jedna osoba na 15 m2 powierzchni i trzeba zasłaniać usta i nos; zatem nadal zakazane jest przyjmowanie komunii św. (jak można przyjmować komunię z zakrytymi ustami i to jeszcze w odległości 1,5 m od księdza) i spowiedź (z odległości 1,5 m nie da się spowiadać bez powiadomienia o swych grzechach całego kościoła).
Par. 26.11.2) zakazuje świętowania Bożego Narodzenia rodzinom bogatodzietnym w gronie rodzinnym (z wizytą może przyjść co najwyżej 5 osób, czyli syn z żoną i z czwórką dzieci już przyjść nie może; trójke dzieci się wpuszcza, a reszta stoi na dworzu, bo nie może nawet stać na klatce.)
Przepisów wymienionych na tej stronie pod datą 6.11.2020 rP nie trzeba już czytać, bo tracą moc.
Św. Marcina, 11.11.2020 rP
Wielcy myśliciele czasów zaborów jak Roman Dmowski czy Bł. ks. Bronisław Markiewicz postrzegali katolicyzm jako kwintesencję polskości. Nie może zatem zaskakiwać, że rocznica odzyskania niepodległości obchodzona jest nie w dzień rocznicy jakiejś wielkiej zwycięskiej bitwy czy innego epokowego wydarzenia lecz właśnie w dzień poświęcony powszechnie szanowanemu Świętemu, którego z Polską łączy nie tyle więź krwi co więź zadania, jakie staje przed Polską, jeśli chce być suwerennym, niepodległym krajem. To zadanie to abstynencja. Dziś dodatkowo, gdy zakazane są wesela, oczy nasze winny się kierować ku idei wesel bezalkoholowych. Jest przecież jakaś przyczyna, że Bóg nas tak pokarał. Wiemy, jakim zgorszeniem i grzeszeniem są wesela, na których rozlewa się alkohol. Zatem odwrócić tę karę można tylko przez upowszechnienie wesel godnych chrześcijanina, czyli bezalkoholowych.
Warszawa, 6.11.2020 rP
Wprowadzono nowe zasady zachowania na czas pandemonium. Już tylko 1/4 wiernych może uczestniczyć we Mszy Św. Stąd przypominamy link na stronie Wesela Wesel na czas zarazy, m.in. z linkami do transmisji internetowych Mszy Świętych i modlitwami na czas zarazy.
Obecne prawodawstwo pandemonium jest regulowane rozporządzeniami:
 1. z dnia 6.11.2020
 2. z dnia 30.10.2020
 3. z dnia 23.10.2020
 4. z dnia 16.10.2020
 5. z dnia 15.10.2020
 6. z dnia 9.10.2020
WeseleWesel.PL, 5.11.2020 rP
Raduje nas 115.000 wizyta.
Warszawa, 3.11.2020 rP
Cały chrześcijański świat widzi w Polsce ostatnią twierdzę chrześcijaństwa i ostatni bastion cywilizacji. Jeśli Polska legnie na skutek ogólnoświatowego dżihadu satanistów, światem będą rządzić barbarzyńcy. Co będą robić, to dali wyraz w ciągu ostatnich dwóch dni. Podczas gdy katolicy nie mogli modlić się na grobach swych bliskich w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny, barbarzyńcy profanowali bez przeszkód cmentarze, np. w Gdańsku.
Dlatego trwajmy mocno w wierze ojców nie idąc na żaden kompromis.
Warszawa, 30.10.2020 rP
Wprowadzono nowe zasady zachowania na czas pandemonium. Po zakazie obchodzenia Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego mamy teraz zakaz obchodzenia Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Obecne prawodawstwo pandemonium jest regulowane rozporządzeniami:
 1. z dnia 30.10.2020
 2. z dnia 23.10.2020
 3. z dnia 16.10.2020
 4. z dnia 15.10.2020
 5. z dnia 9.10.2020
W związku z zaistniałą sytuacją, gdy przelewana jest krew katolików w wielu miejscach w Polsce, rekomendujemy żegnanie się święconą wodą przed wyjściem z domu oraz bezpośednio po powrocie oraz wzbudzanie żalu za grzechy.
Łowicz, 29.10.2020 rP
Zmarł J.E. Ks. Bp Józef Zawitkowski, Członek Honorowy Stowarzyszenia Wesele Wesel. Wielokrotnie uczestniczył w spotkaniach Wesela Wesel. W 2004rP w Warszawie mówił do nas "Jesteście kwiatem polskich rodzin", a w 2010rP w Miejscu Piastowym "Jesteście moim weselem i moją radością. Ja tylko was podziwiam. Gdyby wśród was była moja mama, mój tata, ucałowałbym teraz ich rece. Świat o was powie: Patrzcie, to są chrześcijanie. Patrzcie, jak oni się miłują." Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki Amen.
Szczecin, 28.10.2020 rP
J.E. Ks. Abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczeciński wezwał mężczyzn do stania na straży kościołów (za pch24.pl ).
Warszawa, 28.10.2020 rP
W związku z bezprecedensowym atakiem demonicznych sił na Polskę wierni spontanicznie apelują i organizują się, by w dniu dzisiejszym pościć i modlić się o przebaczenie grzechów i Boże Miłosierdzie, nawrócenie i ratunek dla Polskiego Narodu, za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski i Św. Judy Tadeusza.
Administrator niniejszej strony zachęca do odśpiewania Suplikacji, zwłaszcza ich dłuższej wersji.
Z inicjatywy wiernych w Nowym Dworze Mazowieckim odprawiono o godz. 18:00 Mszę św. w intencji wynagrodzenia za profanacje kościołów i świętych wizerunków oraz o łaskę nawrócenia dla morderców nienarodzonych dzieci i ich zwolenników.
Niech krucjata modlitwy wyrwie Polskę z demonicznego uścisku.
Warszawa, 26.10.2020 rP
Jak donosi m.in. prawy.pl, podczas oblężenia kościoła na Placu Trzech Krzyży w Warszawie przelano krew broniących kościół katolików, a atakujący sataniści z petardami, butelkami i kamieniami w ręku występowali pod hasłami wypędzenia katolików z Polski. Musimy być gotowi do męczeństwa za wiarę.
Święto Chrystusa Króla w starym kalendarzu, 25.10.2020 rP
Odważni katolicy ze Straży Marszu Niepodległości chronili kościoły w Warszawie i innych miastach przed bezczeszczeniem przez satanistów różnych maści (za wprawo.pl). W Katowicach wierni zapobiegli podpaleniu katedry (za Gloria.tv ).
Warszawa, 22.10.2020 rP
Trybunał Konstytucyjny orzekł, że niekonstytucyjnym jest zabijanie dzieci kalekich w łonach matek. Bogu niech będą dzięki. Wyrywa to orzeczenie choć część Polski z macek pandemonium. Może wyrośnie w przyszłości pokolenie lekarzy, którzy będą się pochylać nad każdym chorym, nie będą z góry skazywać na straty słabo rokujących.
Warszawa, 21.10.2020 rP
Kolejna przytomna uwaga padła ze strony rzecznika Ministerstwa Zdrowia, iż wzrost zakażeń chińskim wiurusem to skutek konsumpcji alkoholu , jak donosi wprawo.pl za PolSat News.
Warszawa, 16.10.2020 rP
Jak donosi https://biznes.radiozet.pl/News/Zakaz-sprzedazy-alkoholu-po-godz.-19-Rzad-rozwaza-nowe-obostrzenia rząd nareszcie zaczyna rozpatrywać rzeczywiste kroki w celu zwalczania pandemonium COVID-1984 - zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 19:00.
Słubice, 14.9.2020 rP
Pracownik sanepidu przypomniała banalną prawdę, że picie alkoholu osłabia organizm i przyczynia się w ten sposób do zainfekowania go różnymi patogenami.
Warszawa, 9.9.2020 rP
Poseł PiS, p. Siarkowska udostępniła ciekawe zdjęcie nt. szkodliwości alkoholu, zobacz np. na prawy.pl. To zdjęcie rąk jej córki po tygodniu ciągłej dezyfekcji alkoholem w ramach walki z china-wirusem. Tak alkohol niszczy ludzki organizm z zewnątrz. A wewnątrz, gdzie nie ma ochronnej warstwy skóry?
Warszawa, 29.7.2020 rP
https://prawy.pl/109701-bulwersujaca-prowokacja-aktywistow-lgbt-sprofanowali-figure-chrystusa-na-krakowskim-przedmiesciu/
Organizacje sodomickie dokonały profanacji figury Chrystusa przed Bazyliką św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu Jest to niewątpliwie owoc promowania od lat sodomii przez władze stolicy Czy jeszcze w tym mieście znajdzie Pan Bóg 10 sprawiedliwych? Czy znajdzie się grupa choć 10 osób, która wyrazi publiczny sprzeciw i dojdzie do publicznych ekspiacji za ten akt znieważenia samego Boga? Czy dojdzie do ścigania i zakazu działalności tych antykatolickich bojówek?
https://prawy.pl/109699-feministkibroniaprawadopijanstwawciazy-kompletne-szalenstwo/
Tego samego dnia antykatolickie organizacje wyraziły sprzeciw wobec propozycji prawnego zakazu upijania małych dzieci przez matki, w których łonach się znajdują.
Widać jak na dłoni, że bezbożność nie wyraża się jedynie nienawiścią do Boga, ale i do człowieka. Człowieka kocha tylko ten, kto najpierw kocha Boga.
Łomża, 26.7.2020 rP
W czasach, gdy gremia międzynarodowe twierdzą np. w "konwencji stambulskiej", że źródłem przemocy jest prawdziwa czyli katolicka wiara (por. art.4.3, art.12.5, czy art. 42.1), prawdziwa katolicka rodzina (art.3.b), spełnianie obowiązków stanu (art. 12.1, art. 14.1) i zasady moralne (art. 42.1), parafrazując A.Mickiewicza, może powiedzieć, że jeden ks.bp Tadeusz Bronakowski mocy ich urąga, podnosi rękę i maskę obłudy ściąga, poprzez ujawnienie prawdziwych źródeł przemocy wobec rzeczywistych kobiet i w rzeczywistych domach którymi są alkohol, osoby pijące alkohol, zachęcające i przymuszające do picia alkoholu oraz narzucające alkoholowe obyczaje - patrz Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych z 1 czerwca 2020. . Ochroną zaś jest abstynencja, a nie demoralizacja (art.4.3, art.6, art. 14.1, art.18.3, art.49.2, art.60, art. 66.2).
Ciekawostką jest, że w świetle konwencji stambulskiej pobicie kobiety przez chuligana na ulicy czy przez rabusia podczas włamania do domu czy też pobicie żony przez pijanego męża nie jest aktem przemocy wobec kobiety (art.3.a). Nie wspomina się też o przemocy ze strony pracodawców, policji czy urzędników, massmediów czy lekarzy (pozwalających sobie na namawianie czy zachęcanie do aborcji). Przemoc wobec mężczyzny to już jest całkiem w porządeczku i z żadną przemocą nie ma nic wspólnego. Stygmatyzuje się natomiast rodzinę, tradycję, autentyczną kulturę bycia, zdrowe obyczaje i moralność.
Wadowice, 18.5.2020 rP
Przed stu laty urodził się Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II, obecnie Święty. Jako Polacy winniśmy przede wszystkim pamiętać, że był promotorem wesel bezalkoholowych. Dlatego jest to pięknym urodzinowym prezentem, że od Wielkanocy nie było w Polsce wesel alkoholowych - i nikt z tego tytułu nie narzeka, widocznie alkoholowe wesela nie są nikomu potrzebne. Nie jest to wprawdzie nasza zasługa, ale miejmy na uwadze, także jako ostrzeżenie, że gdy ludzie milczeć będą, kamienie będą wołać, w tym wypadku wirusy.
Warszawa, 10.5.2020 rP
Nie wybierzemy dziś kolejnego prezydenta RP. Ale nie musimy się martwić. Mamy przecież Króla Regnum Poloniae i Królową Regnum Poloniae.
Toruń, 15.4.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna przypomniał wielkie dzieło trzeźwościowe Błogosławionego Księdza Michała Sopoćki - w tym jego wkład w ustawę przeciwalkoholową II Rzeczypospolitej jak i wychowanie kleryków w duchu abstynencji. Apelował o modliwę o uwolnienie od zarazy alkoholu.
Wielkanoc, 12.4.2020 rP
wielkanocne życzenia członkom i sympatykom Wesela Wesel ślą:
 1. Siostry Bernardynki z Warty. PLIK
 2. Siostry Lortetanki z Warszawy, PLIK
 3. Siostry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wielkopolskiego PLIK
 4. Siostry Klaryski z Sącza PLIK
 5. Prezes Stowarzyszenia Wesele Wesel PLIK
Toruń, 8.4.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna zwracając uwagę na wielką rolę kapłanów w krzewieniu trzeźwości. Ks. rymas Wyszyński głosl: przez abstynencję wszystkich kapłanów ku trzeźwości całego Narodu.
Toruń, 25.3.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna zwracając uwagę na wielką krzywdę, jaką wyrządzają swym dzieciom rodzice, którzy kaleczą je na całe życie syndromem FAS. Za syndrom FAS u dzieci w 100% winę ponoszą rodzice: matka, jeśli pije alkohol w trakcie stanu błogosławionego, jak i ojciec, jeśli przez 3 miesiące przed poczęciem dziecka nie żył w abstynencji od alkoholu. Smutnym zjawiskiem czasów dzisiejszych jest to, że rodzice nie kochają swych dzieci.
Nasz Dziennik, Rycerz Niepokalanej, 26.2.2020 rP
ND zachęca do odmawiania modlitwy o trzeźwość Narodu Polskiego za wstawiennictwem Św. Maksymiliana Kolbe oraz do podjęcia w tej intencji osobistej abstynencji. RN w wydaniu marcowym poświęca wiele miejsca nawoływaniu do trzeźwości.
Toruń, 26.2.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna zwracając uwagę na konieczność czynienia pokuty m.in. za grzech nietrzeźwości oraz ekspjacji za grzechy innych wywołane konsumpcją alkoholu, m.in. za zdrady młażeńskie.
Toruń, 19.2.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna zwracając uwagę na to, że od alkoholu rocznie umiera na świecie wiecej ludzi niż z głodu i gruźlicy. W Polsce śmierć ponosi rocznie ok. 20 tysięcy ludzi. Dramat ten można tylko powstrzymać przez krzewienie katolickiej wiary wśród dzieci i młodzieży. Ponieważ wiara jest wypierana z przestrzeni publicznej, tylko rodzice, tylko dom rodzinny pozostał jako ostoja dla wiary i dla prawdziwego wychowania dzieci.
Watykan, 12.2.2020 rP
Ojciec Święty Franciszek w adhortacji aostolskiej "Querida Amazonia" wezwał narody do trzeźwości i wskazał, że trzeźwość jest warunkiem koniecznym świętości.
Toruń, 5.2.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna nt. wielkiej roli zakonów oraz wybitnych zakonników w walce o trzeźwość Narodu w minionych stuleciach.
Toruń, 29.1.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna nt. grzechu rodziców rozpijania własnych dzieci przy okazji studniówki.
Toruń, 22.1.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna nt. postaci zmarłego Ks. Bpa. Stanisława Stefanka, członka honorowego Stowarzyszenia Wesele Wesel.
Lublin, 17.1.2020 rP
Zmarł J.E. Ks. Bp Stanisław Stefanek, długoletni przewodnioczący Komisji d/s Rodziny Episkopatu, wielokrotnie kaznodzieja podczas Wesela Wesel. (2003 w Ludźmierzu, 2009 w Łomży, 2010 w Miejcu Piastowym), Członek Honorowy Stowarzyszenia Wesele Wesel.
Nowy Dwór Mazowiecki, 17.1.2020 rP
Zmarł noworodek, który urodził się w nowodworskim szpitalu (przed Bożym Narodzeniem) z 3,2 promilami alkoholu we krwi. Dziecko miało dodatkowo ciężkie obciążenia rozwojowe wywołane piciem przez matkę w czasie stanu błogosławionego. (por. tvp.info). Rodzi to pytanie: czy matka jest winna śmierci dziecka? Odpowiedź wg prawa jest kuriozalna - matka nie skrzywdziła człowieka, bo prawo za człowieka uznaje tylko dziecko urodzone. Nie skrzywdziła też zwierzęcia, tylko płód ludzki, a płód ludzki nie ma według prawa nawet takich samych praw jak zwierzę (bo inaczej aborcja musiałaby być zakazana jako okrutne znęcanie się nad zwierzęciem). Jak mówią Amerykanki, "mam prawo do swego żołądka". Wynik wszczętego śledztwa trzeba więc śledzić z niezwykłą uwagą. Rzuci on bowiem światło na to, gdzie podąża ludzkość odrzuciwszy Boże przykazania miłości Boga i bliźniego, nie zabijaj, oraz odrzuciwszy prawdę, którą w pełni uosabnia Chrystus.
Toruń, 15.1.2020 rP
J.E. ks. Bp Tadeusz Bronakowski wygłosił kolejny felieton z cyklu Myśląc Ojczyzna nt. szkodliwej działalności reklamujących alkohol, kłamiących nt. jego skutków.
Warszawa, 1.1.2020 rP

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Sł. B. ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski zaapelował, by Polacy od 1.1.2020AD podjęli abstynencję od alkoholu (patrz Nasz Dziennik, 31.12.2019).

Boże Narodzenie, 25.12.2019 rP
Bożonarodzeniowe życzenia członkom i sympatykom Wesela Wesel ślą:
 1. Siostry Bernardynki z Warty. PLIK
 2. Siostry Lortetanki z Warszawy, PLIK
 3. Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości z Zakroczymia, PLIK
 4. Siostry Klaryski ze Starego Sącza, PLIK
 5. Siostry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wielkopolskiego PLIK
Warszawa, 20.12.2019 rP

Za stroną episkopat.pl publikujemy

Apel o nieczęstowanie alkoholem kobiet w stanie błogosławionym

Najbliższy, świąteczny czas będzie obfitował w spotkania opłatkowe, sylwestrowe i karnawałowe. Jest to okres, w którym zwyczajowo wypija się co najmniej przysłowiowy kieliszek wina lub lampkę szampana.
Jako pracownicy Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin apelujemy o nieczęstowanie alkoholem kobiet w stanie błogosławionym. Nawet niewielkie ilości alkoholu bardzo szybko z krwią matki dostają się do dziecka rozwijającego się w jej łonie, dlatego lekarze zalecają całkowitą abstynencję w okresie ciąży.
Nawet niewielkie ilości alkoholu mogą uszkodzić mózg, serce i inne narządy dziecka. Najpoważniejszym jednak skutkiem jest FAS – alkoholowy zespół płodowy. Dzieci z FAS mają problemy zdrowotne do końca życia, niejednokrotnie stwierdza się u nich wady wielu narządów, zwłaszcza mikrouszkodzenia mózgu.
Kobieta może urodzić dziecko z pełnoobjawowym FAS, nawet jeśli raz nadużyje alkoholu w ciąży. Dlatego apelujemy o nieczęstowanie alkoholem kobiet w stanie błogosławionym.
Z życzeniami błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia,
ks. Przemysław Drąg
Dyrektor Krajowego Ośrodka
Duszpasterstwa Rodzin KEP
Beata Choroszewska
Krajowa Doradczyni Życia Rodzinnego
Warszawa, 20 grudnia 2019 r.

WeseleWesel.PL, 18.12.2019 rP
Raduje nas 110.000 wizyta.
Warszawa, 17.12.2019 rP
W TVP o godz. 23:00 wyemitowano odcinek z cyklu "Ocaleni", w którym m.in. mowa była o weselach bezalkoholowych (od ok. 30 minuty). Nagranie dostępne pod https://vod.tvp.pl/video/ocaleni,17122019,45637882
Kalwaria Zebrzydowska, 19.10.2019 rP
Ks. Władysław Zązel organizuje 25. Pielgrzymkę Apostolstwa Trzeźwości do tego sanktuarium.
Watykan, 3.10.2019 rP
Papież zatwierdził cud za wstawiennictwem Sł. B. ks. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który nawoływał "Przez abstynencję wielu ku trzeźwości wszystkich".
Jasna Góra, 29.9.2019 rP
W pielgrzymce na XL-lecie KWC uczestniczyła delegacja 7 członków Stowarzyszenia Wesele Wesel z Prezesem na czele.
Gościków Paradyż, 20.9.2019 rP
I Kongres Trzeźwości Ziem Zachodnich z udziałem Prezesa Stowarzyszenia Wesele Wesel.
Nasz Dziennik, 8.9.2019 rP
W Naszym Dzienniku ukazał się artykuł "Warto promować abstynencję", m.in. dotyczący syndromu FAS.
Warszawa, 8.6.2019 rP
Pod patronatem prezydenta Warszawy odbyło się bluźniercze przedstawienie szydzące ze Mszy Św. Parodię prowadził jawny sodomita. Czy można się w tym mieście jeszcze czuć bezpiecznie, gdy obrażany jest tam Majestat Boży?
Teksas, 3.6.2019 rP
Władze stanowe Teksasu podtrzymują zakaz uprawiania sodomii w tym stanie oraz zakaz pulicznego obnoszenia się z tym, że się jest sodomitą - grozi za to kara do 500 dolarów USA. Stan nie uznaje związków sodomickich za małżeństwa. Ten stan prawny trwa od 16 lat mimo najnowszych nacisków na władze.
Gdańsk 25.5.2019 rP
Sodomicki marsz pod przewodnictwem prezydent Gdańska dokonał publicznej profanacji Najświętszego Sakramentu. Ponadto bluźnił Najświętszej Maryi Pannie oraz wszystkim świętym. Stanowi to poważne zagrożenie bezpieczeństwa publicznego, bo Pan Bóg nie pozwoli bezkarnie szydzić z Siebie i świętokradcze miasto przykładnie ukarze. Przypomnijmy Sodomę i Gomorę. Potrzebna jest dlatego publiczna modlitwa ekspiacyjna i odcięcie się od bluźnierców i świętokradców. Bo jak widać, sodomici są nie tylko publicznymi grzesznikami, gorszycielami, nie tylko tymi, na których przypada znacząca część aktów pedofilskich, ale także bluźniercami i świętodradzcami, bo ich marsze zwykle są związane z profanacją, drwieniem z księży, Ale tym razem przeszli samych siebie, bo wyzywją bezpośrednio Majestat Boży.
NMP Królowej Polski, 3.5.2019 rP
Wspominamy rocznicę podpisania pokoju oliwskiego, kończącego potop szwedzki. Potop szwedzki rozbił się o mury Jasnej Góry, co umotywowało króla polskiego do złożenia ślubów, iż Najswietsza Maryja Panna będzie Krolową Polski, gdy Szwedzi zostaną wyparci. To stało się 3 maja 1660 rP. Rozbicie się potopu o Jasną Góre nie jest losowym wypadkiem podczas działań zbrojnych. Najazd szwedzki był w swej istocie najazdem obcej religii, religii protestanckiej. Dlatego sanktuarium NMP było najmocniejszym punktem obronnym - było niezdobytą twierdzą dla najeźdźców duchowych. Przełożyło się to na zwycięstwo materialne. Protestantyzm nie do końca został jednak wyparty - pozostał w Polsce jego fundamentalny składnik, czyli pijaństwo, co miało mieć w następnym stuleciu zgubne skutki.
Jest to więc nauka także na nasze czasy. Wiary bronić trzeba najwytrwalej - przed atakami bluźnierców, świętokradzców, heretyków, schizmatyków, inowierców. Nie można dopuścić do narzucenia obowiązku grzeszenia.
Wielkanoc, 21.4.2019 rP
Członkom i sympatykom Wesela Wesel życzenia wielkanocne ślą:
 1. Siostry Loretanki z Warszawy [link]
 2. Siostry Bernardynki z Warty [link]
 3. Prezes Stowarzysznia Wesele Wesel [link]
WeseleWesel.PL, 16.4.2019 rP
Raduje nas 100.000 wizyta.
Zduńska Wola, 8.1.2019 rP
Przed 125 laty urodził się i przyjął chrzest Św. Maksymilian Kolbe, patron Stowarzyszenia Wesele Wesel.
Boże Narodzenie, 25.12.2018 rP
Bożonarodzeniowe życzenia członkom i sympatykom Wesela Wesel ślą:
 1. Siostry Bernardynki z Warty. PLIK
 2. Siostry Redemptorystki z Bielska-Białej PLIK
 3. Siostry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wielkopolskiego PLIK
 4. J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski PLIK
Święto Niepodległości, 11.11.2018 rP
Przed stu laty, 11.11.1918rP nie wydarzyło się nic takiego, co by zmieniało Polskę w niepodległy kraj. Nic takiego się nie zaczęło ani nie skończyło. W samej rzeczy bezpośredni masowy czyn zbrojny oswabadzający Polskę zaczął się udrzeniem stutysięcznej polskiej armii na Prusy i II Bitwą Grunwaldzką, a skończył Cudem Nad Wisłą i III Powstaniem Śląskim. A jednak coś ważnego symbolizuje właśnie ta data. To święto Św. Marcina, Patrona Abstynentów. W objawieniach gietrzwałdzkich NMP wezwała Polaków "trzeźwi bądźcie i odmawiajcie różaniec". To właśnie bractwa trzeźwości i bractwa różańcowe przyniosły radykalną zmianę tragicznego losu Polaków uwikłanych w serię nieudanych, wyniszczających powstań. Legły u podstaw organizowania się społeczeństwa i kształciły przyszłych lokalnych i ogólnopolskich liderów. Odwróciły Polaków od pielęgnowania w knajpach beznadziei i zwróciły zainteresowania ku kształceniu własnemu i dzieci, ogólnemu i fachowemu. Dały imnpuls do powstania kadr przyszłej Niepodległej Polski.
Polska, 1.9.2018 rP
Mija 79 lat od napaści Niemiec na Polskę, która to napaść rozpoczęła II wojnę światową. Była to najokrutniejsza wojna, jaka dotkęła Naród Polski. Zginęło 12 milionów Polaków. Zatrważało niesamowite okrucieństwo Niemców, których obyczaje zdziczały pod wływem wielu lat bezpożniczej indoktrynacji. Umysły ich owładnęła teoria ewolucji, wyuzdanie i rozpusta seksualna aż do sodomii, oraz sprzyjająca im wysoka konsumpcja piwa.
Pomni tych skutków bezbożności, członkowie Stowarzyszenia Wesele Wesel szerzą wiarę katolicką, szacunek do sakramentu małżeństwa, w tym ideę wesel bezalkoholowych i dobrowolną abstynencję.
Kamesznica, 25-26.8.2018 rP
Z zaangażowaniem członków Stowarzyszenia odbyły się Kamesznickie Dni Trzeźwości.

WeseleWesel.PL, 24.7.2018 rP
Raduje nas 100.000 wizyta.
WeseleWesel.PL, 17.6.2018 rP
Raduje nas 99.000 wizyta.
Strassburg, 5.6.2018 rP
Jak donosi https://dorzeczy.pl/kraj/66456/Nowa-definicja-malzenstwa-Precedensowy-wyrok-Trybunalu-Sprawiedliwosci-UE.html , wyrokiem C-673/16 #Coman Trybunał Sprawiedliwości UE zlikwidował w prawie UE instytucję małżenństwa.
Ludźmierz-Nowy Targ, 18-19.5.2018 rP
Odbył się V Ogólnopolski Kongres Trzeźwości na Podhalu z udziałem delegacji Wesela Wesel ze sztandarem. Obecni byli m.in. Prezes z Małżonką oraz ks. prał. Władysław Zązel.
Więcej na https://nowytarg24.tv/v-kongres-trzezwosci-na-podhalu-z-upadku-ducha-mozna-sie-podzwignac/
Nasz Dziennik, 19-20.5.2018 rP
W artykule na pierwszej stronie "Iskra z Gietrzwałdu" redakcja przypomina wezwanie do trzeźwości, jakie Matka Boska przekazała w Gietrzwałdzie dzieciom. Na stronie ostatniej czytelniczka z niepokojem pisze o antytrzeźwościowej postawie mediów w Polsce.
Kraków, 3.5.2018 rP
Zmarł dr inż. Antoni Zięba, zaangażowany w obronę życia dzieci nienarodzonych, obrońca dzieci przed umyślnym okaleczaniem przez dorosłych, gość Wesela Wesel 2010. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

W pogrzebie uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia z pocztem sztandarowym.
WeseleWesel.PL, 2.5.2018 rP
Raduje nas 98.000 wizyta.
za: https://www.milosierdzieboze.pl/litania.php?text=76
Litania pochodzi z Dzienniczka św. Siostry Faustyny

Miłosierdzie Boże, wytryskujące z łona Ojca - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, największy przymiocie Boga - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, tajemnico niepojęta - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, źródło tryskające z Trójcy Przenajświętszej - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, niezgłębione przez żaden umysł ludzki ni anielski - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, z którego tryska wszelkie życie i szczęście - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, ponad niebiosa - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, źródło cudów i dziwów - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, ogarniające wszechświat cały - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, zstępujące na świat w Osobie Słowa Wcielonego - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, które wypłynęło z otwartej rany Serca Jezusowego - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, zawarte w Sercu Jezusa dla nas, a szczególnie dla grzeszników - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, niezgłębione w ustanowieniu Hostii świętej - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, w ustanowieniu Kościoła świętego - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, w sakramencie chrztu świętego - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, w usprawiedliwieniu nas przez Jezusa Chrystusa - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, towarzyszące nam przez całe życie - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, ogarniające nas szczególnie w godzinie śmierci - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, darzące nas życiem nieśmiertelnym - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, towarzyszące nam w każdym momencie życia - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, chroniące nas od ognia piekielnego - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, w nawróceniu grzeszników zatwardziałych - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, zdziwienie dla aniołów, niepojęte dla świętych - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, niezgłębione we wszystkich tajemnicach Bożych - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, dźwigające nas z wszelkiej nędzy - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, źródło naszego szczęścia i wesela - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, w powołaniu nas z nicości do bytu - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, ogarniające wszystkie dzieła rąk Jego - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, korono wszystkich dzieł Boga - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, w którym wszyscy jesteśmy zanurzeni - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, słodkie ukojenie dla serc udręczonych - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, jedyna nadziejo dusz zrozpaczonych - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, odpocznienie serc i pokoju wśród trwogi - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, rozkoszy i zachwycie dusz świętych - ufamy Tobie
Miłosierdzie Boże, budzące ufność wbrew nadziei - ufamy Tobie


Baranku Boży, który okazałeś największe miłosierdzie w odkupieniu świata na krzyżu - przepuść nam Panie 
Baranku Boży, który się miłosiernie ofiarujesz za nas w każdej Mszy św. - wysłuchaj nas Panie 
Baranku Boży, który z nieprzebranego miłosierdzia gładzisz grzechy nasze - zmiłuj się nad nami

K: Miłosierdzie Boże ponad wszystkie dzieła Jego
W: Przeto Miłosierdzie Pańskie na wieki wychwalać będę.

Módlmy się:
Boże, którego Miłosierdzie jest niezgłębione, a skarby litości nieprzebrane, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas ufność w Miłosierdzie Swoje, byśmy nigdy w największych nawet trudnościach nie poddawali się rozpaczy lecz zawsze ufnie zgadzali się z Wolą Twoją, która jest samym Miłosierdziem. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Miłosierdzia, który z Tobą i Duchem Św. okazuje nam Miłosierdzie na wieki wieków. Amen. 
Wielkanoc, 1-2.4.2018 rP
Serdeczne życzenia Członkom i Sympatykom Stowarzyszenia Wesele Wesel ślą:
Siostry Redemptorystki z Bielska-Białej
link
Redakcja Czasopisma "Wychowawca"
link
Siostry Klaryski ze Starego Sącza
link
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia
link
Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego, Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, Dawcy Życia i Zwycięzcy śmierci, napełnią każdego z nas wielką radością, ufnością i wiarą w ostateczne zwycięstwo cywilizacji życia nad antycywilizacją śmierci. Niech Zmartwychwstały Chrystus raczy darzyć nas hojnie swoim światłem, miłością i mocą. "W Chrystusie Zmarłym i Zmartwychwstałym sprawa człowieka otrzymała już swój ostateczny wyrok: życie zwycięży śmierć!" (Św. Jan Paweł II, Rzym 26.02.1979 r.)
dr inż. Antoni Zięba
J.E.ks.bp Tadeusz Bronakowski
link
Prezes Stowarzyszernia Wesele Wesel
link
Warszawa, 16.2.2018 rP
J.E. ks. bp Tadeusz Bronakowski ogłosił Narodowy Program Trzeźwości .
WeseleWesel.PL, 5.1.2018 rP
Raduje nas 95.000 wizyta.
Boże Narodzenie, 25.12.2017 rP
Bożonarodzeniowe życzenia członkom i sympatykom Wesela Wesel ślą:
 1. Siostry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wlkp. PLIK
 2. Redakcja czasopisma "Wychowawca" PLIK
 3. Siostry Redemptorystki z Bielska-Białej. PLIK
 4. Siostry Anuncjatki z Lichenia. PLIK
 5. Siostry Klaryski ze Starego Sącza. PLIK
 6. Siostry Bernardynki z Warty. PLIK
  Pokój i Dobro!
  Na nadchodzący czas wypełnienia się Tajemnicy Betlejemskiej Nocy
  składamy najserdeczniejsze życzenia: niech ta Noc zrodzi w nas pragnienie,
  aby mocą "Ducha Świętego, który umacnia miłość",
  dane nam było umocnienie naszej miłości do Jezusa Chrystusa
  w Betlejem naszych serc, naszych rodzin i wspólnot w których żyjemy i pracujemy,
  w Betlejem naszej Ojczyzny i całego świata.
  Odkryjmy i posiądźmy na nowo Miłość, którą przychodzi dzielić się z nami Bóg.
  Zapewniamy o serdecznej pamięci przy i modlitwie u żłóbka Bożej Dzieciny.
  Wraz z Jego Matką, Pośredniczką Łask, będziemy prosić Zbawiciela,
  aby hojnie nagradzał i obficie błogosławił w Nowym 2018 Roku
  wszystkich ludzi dobrej woli i wszystkich bliskich naszemu sercu.
  Życząc Pokoju i Dobra !
  ss. Bernardynki
 7. Redakcja czasopisma "Różaniec" PLIK
 8. Prezes Stowarzyszenia Wesele Wesel. PLIK
 9. J.E. ks. bp Tadeusz Bronakowski, Przewodniczący KEP d/s Apostolstwa Trzeźwości
  Apostołowie Trzeźwości!
  na progu adwentu papież Franciszek przypominał nam, że osoba czuwająca to ktoś, kto „w zgiełku świata nie daje się opanować przez rozproszenie, ale żyje w sposób pełny i świadomy, troszcząc się o innych"
  To przesłanie rozumiemy lepiej w czasie świąt Narodzenia Pańskiego. Chrystus stał się człowiekiem, abyśmy żyli w sposób pełny i świadomy, abyśmy troszczyli się o innych, odpowiadając na dar Bożej miłości objawionej nam w Betlejem.
  Tak rozumiemy również naszą misję duszpasterzy trzeźwości – chcemy troszczyć się o innych pośród zgiełku świata, którego elementem są różnorodne uzależnienia. W minionym roku zrealizowaliśmy wielkie dzieło Narodowego Kongresu Trzeźwości.
  [...] Oby nadchodzący czas wyjątkowego jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę pozwolił zdynamizować nasze działania, budując na fundamentach Kongresu Trzeźwości. Bądźmy nieustannie duszpasterzami czuwającymi, a więc nie dającymi się opanować rozproszeniu, żyjącymi w pełni, troszczącymi się o życie bliźnich i całej naszej ojczyzny.
Warszawa, 11.11.2017 rP
Sto Tysięcy Polaków uczestniczyło w Bezalkoholowym Marszu Niepodległości pod hasłem "My chcemy Boga".
Gietrzwałd, 16,9.2017 rP
Mija 140 lat od jedynych w Polsce uznanych przez Kościół objawień Matki Boskiej w Gietrzwałdzie. Najlepiej ich orędzie obrazuje współczesna piosenka religijna: "Ty w Gietrzwałdzie po polsku mówiłaś,/ że w Różańcu, w trzeźwości jest siła./ Sto lat przeszło nam w tylu już klęskach./ Wstań Narodzie, masz szansę zwycięstwa!"
Niedziela (nr 34/2006, edycja toruńska) opisuje wezwanie do abstynencji, przekazane przez Matkę Boską w Gietrzwałdzie w następujący sposób: (Kościół a problem alkoholizmu (cz.II) - Joanna Kruczyńska) 'W dniach od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Matka Boża ukazywała się w Gietrzwałdzie na Warmii dwóm polskim dziewczynkom - 13-letniej Justynie Szafryńskiej i 12-letniej Barbarze Samulowskiej. Przemawiała do nich w zakazanym przez zaborców pruskich języku polskim. Na pytanie dziewczynek: „Kim jesteś, śliczna Pani?” Maryja odpowiedziała: „Jam jest Najświętsza Panna Niepokalanie Poczęta”. Żądała, aby codziennie odmawiały Różaniec. Poleciła im, aby powiedziały dorosłym: „Przestańcie pić i upijać się”. '
Berlin, Czarny Piątek w Niemczech, 30.6.2017 rP
Łamiąc konstytucję i wyroki Sądu Najwyższego niemiecki parlament głosami partii "chrześcijańskich" zlikwidował w prawie instytucję małżeństwa zastępując ją gomorzeństwem, przy aplauzie "kościołów chrześcijańskich". (za katholisches.info). Mówi to samo za siebie, czym jest niekatolickie "chrześcijaństwo" - prowadzi ono swych wiernych do piekła. Porównaj tu listy Św. Pawła Apostoła.
WeseleWesel.PL, 28.6.2017 rP
Raduje nas 90.000 wizyta.
Jasna Góra, 18.6.2017 rP
8 osób z naszego Stowarzyszenia z naszym sztandarem uczestniczyło w 36 pielgrzymce Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę. Stowarzyszenie na ręce Prezesa otrzymało pamiątkowy medal od Zespołu AT KEP.
Ks. Bp Bronakowski ostro potępił alkoholowy terroryzm, jakim jesteśmy codziennie nękani: każdego dnia siedem godzin reklam alkoholu. Wspomniał wspaniałą postawę abstynencką gen. Józefa Hallera. Przypomiał, że „zdrajcą narodu i wiary jest ten, kto dzieci i młodzież chciałby wychować ze szklanką piwa lub kieliszkiem wina w ręku”.
Zobacz więcej na stronach Narodowego Kongresu Trzeźwości , Apel Jasnogorski
Warszawa, 26.5.2017 rP
Tylko Radio Maryja i Nasz Dziennik szerzej donosiły o sejmowej konferencji Narodowego Kongresu Trzeźwości. Po raz kolejny politycy oraz dziennikarze innych mediów wykazali się ograniczoną wizją ekonomii państwa - zasadniczo interresuje ich tylko wpływ do budżetu państwa, a że alkohol z tego budżetu więcej wyrywa niż daje przychodu, uchodzi ich perspektywie. A negatywne skutki gospodarcze w przedsiębiostwach i gospodarstwach domowych, w tym zachwianie mechanizmów gospodarki rynkowej. umykają ich percepcji. Szkoda.
Warto odnotować jednakże, iż: "Jako ostatni z zaproszonych gości wystąpił Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. Zwrócił uwagę, że nie tylko mamy mówić o problemach, ale także ukazywać dobre przykłady, różne cenne inicjatywy, jak na przykład Wesele Wesel." (cytat ze strony http://kongrestrzezwosci.pl/konferencja-w-sejmie/w-sejmie-odbyla-sie-konferencja-ku-trzezwosci-narodu-65.html)
Ks. Prałat Władysław Zązel przedstawił polską ludową tradycję trzeźwościową.
WeseleWesel.PL, 25.5.2017 rP
Raduje nas 89.000 wizyta.
Warszawa, 14.5.2017 rP
"Miłość uwidacznia się przez zachowywanie przykazań [Bożych, Dekalogu] i gwarantuje prawdziwe zjednoczenie z Bogiem w Zmartwychwstałym Chrystusie. Narastający obecnie deficyt miłości, z równoczesnym lekceważeniem przykazań, sprawia, że żyjemy w świecie naznaczonym głębokimi podziałami i wrogością" - oświadczył Episkopat Polski w liście z okazji 100-lecia objawień fatimskich. I dalej: "Według przekazu Sługi Bożej, siostry Łucji, Pani Fatimska wskazuje na dwie drogi ocalenia świata. Pierwszą z nich jest powrót do Ewangelii oraz osobiste wejście na drogę nawrócenia i pokuty [...]. Jeżeli jednak zabraknie osobistego i wspólnotowego zadośćuczynienia – ostrzegała Maryja – Bóg poprowadzi ludzkość inną drogą ratowania świata, poprzez bolesne oczyszczenie: cierpienia, prześladowania, wojny i śmierć."
Oklahoma, USA, 8.5.2017 rP
Parlament stanu Oklahoma w USA w tzw. rezolucji 1004 uznał oficjalnie tzw. aborcję za morderstwo. Jednocześnie potępił Sąd Najwyższy za legalizację tejże w trybie przekroczenia swych uprawnień. Sąd Najwyższy nie posiadał podstaw prawnych/ustawowych do tego kroku.
Bielsko-Biała, 7.5.2017 rP
Mija 10 lat od zarejestrowania Stowarzyszenia Wesele Wesel. Owoc tych 10 lat to Ogólnopolskie Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe Wesele Wesel najpierw we Wrocławiu, gdzie uformowała się grupa założycielska, Bydgoszcz, Tarnów, Łomża, Miejsce Piastowe, Radom, Kraków, Wieleń Zaobrzański, Kamesznica, gdzie poświęcono sztandar Stowarzyszenia, Krynica, Myczkowce, a w tym roku przygotowania do spotkania w Trąbkach Wielkich i Gdańsku.
Ale przecież Wrocław to było już 12 Wesele Wesel, którego Stowarzyszenie stało się niejako depozytariuszem. Wcześniej spotkania miały miejsce w Olsztynie, Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Rzymie i Starym Sączu, Częstochowie, Zamościu, a pierwsze dwa spotkania odbyły w Kamesznicy.
Jednak prawdziwy początek Wesela Wesel to te spontaniczne, niezależne od siebie wesela bezalkoholowe, organizowane dlatego, że zwykli szarzy ludzie zauważyli, iż z weselami w Polsce coś jest nie tak. Nie tylko chodzi tu o wyrywanie sztachet z płotów pod wpływem wznoszenia toastów za zdrowie młodej pary i gości, ale ta ogólna atmosfera guseł i zabobonów, nie przystająca do katolickiej wiary, skandaliczne żarty, czasem wręcz rozpusta i zdrady małżeńskie, które w żaden sposób nie licują z podniosłą atmosferą powstawania nowej rodziny. Co ciekawe, 60 lat temu dostrzegł ten problem Episkopat Polski i zobowiązał katolików do wesel bezalkoholowych. Ale niewidzialna ręka rynku nie dopuściła, by ta wieść dotarła do wiernych. Piszący te słowa dowiedział się np. o tej uchwale Episkopatu przy okazji srebrnego jubileuszu swego bezalkoholowego ślubu i wesela.
Stowarzyszenie Wesele Wesel stanowi więc swego rodzaju kaganek oświaty dla społeczeństwa, które w epoce "społeczeństwa wiedzy" odizolowano od elementarnej wiedzy zarówno na temat istoty małżeństwa, zwłaszcza sakramentalnego jak i od wiedzy nt. " upiora pożerającego ciało", jak w dawnym arabskim ponoć nazywano alkohol (al ghul). Zarazem zrywamy kaganiec milczenia otaczający te tematy.
Życzymy wszystkim członkom i sympatykom wytrwałości w pełnieniu tego zaszczytnego obowiązku także w kolejnym dziesięcioleciu.
WeseleWesel.PL, 19.4.2017 rP
Raduje nas 88.000 wizyta.
Jerozolima, 16.4.2017 rP
Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! To najbardziej sensacyjna wiadomość w okresie ostatnich dwóch tysiącleci. Złamana pieczęć rzymska, pusty grób, odwalony tonowy głaz, ukazanie się uczniom, setkom na raz, a także ukazanie się sceptykom i wrogom. Wreszcie totalna zmiana tchórzliwych Apostołów w odważnych wyznawców wiary. Czy potrzeba nam więcej świadków?
Mamy jeszcze milczącego świadka - całun turyński, w który najprawdopodobniej był zawinięty Pan Jezus w grobie. Są na nim dwa odbicia Chrystusa - umarłego i żywego. Wykonane techniką, którą nawet dziś nie dysponuje żadne laboratorium świata. Więc jest ono nieziemskiego pochodzenia.
Chrystus zmartwychwstał. Bo jest Bogiem. Bo jest Synem umiłowanym Boga Ojca, którego mamy słuchać, aby żywota nie skończyć w piekle, lecz by zasiąść w chwale w Niebiosach. Warto co najmniej raz w roku w gronie rodzinnym uświadomić sobie tę prostą, a jednocześnie przemieniającą życie prawdę.
Fałszywe religie bazują na bajkach i legendach. Chrześcijaństwo bazuje na naukowo sprawdzalnych historycznych faktach. Setki świadków widziały osobiście Chrystusa Zmartwychwstałego, ich świadectwo spisano i z wielką pieczołowitością zachowano do dzisiejszego dnia. Apostołowie głosili zmartwychwstanie Chrystusa w miejscu wydarzeń w czasie, gdy świadkowie wydarzeń - także nieprzychylni wierze naszej - jeszcze żyli. Nikt nie wyciągnął ciała z grobu ani nie kwestionował śmierci Chrystusa. Skoro Chrystus umarł, a potem grób był pusty, to musiało się coś wydarzyć. Jedyne wyjaśnienie tych faktów, a także tego, że wielu uczniów Go po śmierci widziało, przy czym dotykali Go i jedli z nim, jest po prostu zmartwychwstanie. Innych wiarygodnych wyjaśnień nie ma. Nasza wiara bazuje na solidnych faktach historycznych.
Wielkanoc, 16.4.2017 rP
Członkom i sympatykom Wesela Wesel życzenia wielkanocne ślą:
 1. Siostry Klaryski ze Starego Sącza [link]
  "Bóg mój i wszystko!
  Na początku Wielkiego Tygodnia przesyłamy serdeczne Życzenia Wielkanocne jednocząc się w duchowej więzi w przeżywaniu Świętego Triduum Paschalnego.
  Trwamy pokornie przy Panu, który objawia nam Miłość Ojca i niesie ocalenie, byśmy już w czasie ziemskiej pielgrzymki kosztowali owoców Nieba. "
 2. Siostry Anuncjatki z Grąblina [link]
 3. Siostry Klaryski Kapucynki z Ostrowa Wlkp. [link]
 4. Redakcja "Wychowawcy"
  Dziękujemy za przesłane życzenia i z serca je odwzajemniamy, życząc błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana.
 5. Redakcja "Różańca" - Siostry Loretanki [link]
 6. Redakcja "Rycerza Niepokalanej" [link]
 7. Siostry Redemptorystki [link]
 8. Redakcja "Posłańca Serca Jezusowego"
  "Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, nadziei i miłości Świąt Wielkanocnych, radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja!"
 9. Siostry Bernardynki " Warta, Wielkanoc 2017
  „ Niech będzie błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa.
  On w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei „
  (1P 1,3)
  Umiłowani w Chrystusie,
  Życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych !
  " Zmartwychwstałem i na zawsze jestem z Wami ! Ta paschalna Tajemnica jest zasadniczą treścią naszej wiary. Jesteśmy ludźmi, potrzebującymi nadziei, która płynie z odkrycia pustego grobu Pana. I tak jak Apostołowie, potrzebujemy przede wszystkim osobistych spotkań ze Zmartwychwstałym. Tylko Jego mocą możemy zmartwychwstawać do miłości i odpowiedzialności, do radości i szczęścia, do przyjaznego spotykania się z samym sobą i z drugim człowiekiem. Spotkanie ze Zmartwychwstałym Chrystusem pozwala na nowo uwierzyć, że miłość jest silniejsza niż nienawiść, że można pokonać strach, smutek i beznadziejność i wszelką niemoc, by czynić dobro, by być " dobrym jak chleb" dla każdego. Świat dzisiaj potrzebuje tych, którzy świadczą o Bogu żyjącym na wieki, którzy " idą i głoszą" Jego Miłość ! Jednocząc się z wszystkimi w przeżywaniu tego radosnego Święta Nadziei, składamy najserdeczniejsze życzenia - pełni łask od Zmartwychwstałego!
  Z radosnym Alleluja !! Z franciszkańskim pozdrowieniem Pokój i Dobro !
  Z siostrzaną miłością i darem modlitwy
  s. Józefa Maria Revai
  ze wspólnotą SS Bernardynek z Warty
  "
Narodowy Kongres Trzeźwosci, 6.4.2017 rP
Na stronie Narodowego Kongresu Trzeźwości opublikowano wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Wesele Wesel, pana Józefa Gacka podczas Sympozjum w Toruniu, 8.3.2017. "Wesele Wesel w służbie trzeźwości Narodu" .
Rio de Janeiro, 4.4.2017 rP
Na katholisches.info ukazał się artykuł pod znamiennym tytułem "Po roku wiadomo już urzędowo: Wirus Zika i mikrocefalia były Fake News lobby aborcyjnego", do którego należą agendy ONZ takie jak WHO i wysoki komisarz d/s praw człowieka. Agencje rozprzestrzeniające notorycznie fake news takie jak CNN (http://edition.cnn.com/2016/06/16/health/latest-news-zika/) po dziś dzień na swych stronach straszą wirusem Zika, który jest mniej niebezpieczny niż grypa, jak donosi katholisches.info (http://www.katholisches.info/2017/04/ein-jahr-danach-ist-es-amtlich-zika-virus-und-mikrozephalie-waren-fake-news-der-abtreibungslobby/) powołując się na raport ONZ w New England Journal of Medicine http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMc1608612, który ukazał się tydzień temu.
Warszawa, 1.4.2017 rP
Rozpoczęliśmy już Wielki Post, wraz z nim kierujemy zaproszenie na dzień skupienia KWC.
Diakonia Wyzwolenia Archidiecezji Warszawskiej i Diakonia Wyzwolenia Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają wszystkich sympatyków, członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na dzień skupienia KWC, który odbędzie w sobotę 1 kwietnia br. od 10:00 w sali św. Faustyny przy par. św. Jakuba na Ochocie.
Zapraszamy również inne diecezje!
Dzień skupienia poprowadzi ks. Zbigniew Kaniecki, diecezjalny duszpasterz trzeźwości z diec. płockiej, członek Zespołu Apostolstwa Trzeźwości.
Tematem spotkania będzie tegoroczne hasło duszpasterskie: Idźcie i głoście!
Byśmy mogli się lepiej przygotować do tego dnia, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: ddwyzwolenia.waw@gmail.com
Poniżej zamieszczamy szczegółowy plan:
10:00 Modlitwa na rozpoczęcie dnia skupienia i zawiązanie wspólnoty
10:15 Godzina świadectw
10:45 Namiot spotkania
11:30 Eucharystia
12:45 AGAPA
13:15 Konferencja ks. Zbigniewa Kanieckiego
14:00 Spotkania w grupach
14:30 Modlitwa na zakończenie
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Korzystając z okazji, z wielką radością chcemy poinformować, że w dniu 9 marca 2017 Sejm RP podjął uchwałę w sprawie zwiększenia troski o trzeźwość Narodu. Z tekstem uchwały można zapoznać się na stronie internetowej Sejmu, pod adresem: http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/1204_u/$file/1204_u.pdf
KL Auschwitz-Birkenau, 18.3.2017 rP
Modlitwę w intencji trzeźwości Narodu poprowadził ks. prał. Władysław Zązel. List skierował ks. bp Tadeusz Bronakowski.
WeseleWesel.PL, 16.3.2017 rP
Raduje nas 87.000 wizyta.
Toruń, 8.3.2017 rP
Na WSKSiM odbyła się konferencja w ramach Narodowego Kongresu Trzeźwości. http://www.radiomaryja.pl/informacje/wsksim-odbyla-sie-konferencja-ku-trzezwosci-narodu/
Stowarzyszenie Wesele Wesel reprezentowali ks. prałat Władyslaw Zązel, inicjator, pan Prezes Józef Gacek, pani Wiceprezes Lucyna Kłęk oraz kilku innych członków Stowarzyszenia. Zobacz wystąpienie Prezesa.
Zobacz też
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/sympozjum-naukowe-ku-trzezwosci-narodu-narodowy-kongres-trzezwosci/
oraz
http://kongrestrzezwosci.pl/wiosenna-sesja/8-marca-br-odbylo-sie-sympozjum-ku-trzezwosci-narodu-35.html
Łomża, 26.2.-5.3.2017 rP
Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego. Plan i intencje na stronie duszpasterstwotrzezwosci.pl.
Brenna, 26.2.2017 rP
XIX Zimowe Igrzyska Abstynentów w Brennej rozpoczynają się Mszą Św. o godz. 9:00. W programie m.in. Slalom gigant (z podziałem na grupy wiekowe i płeć), Zjazd na „byle czym”, Cross na „jabłuszkach”, Konkurs rzeźby śniegowej, Konkurs rzutu śnieżką do celu. Więcej na stronach NKT
Zielona Góra, 25.2.2017 rP
Domowy Kościół Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza na XXII Bal Bezalkoholowy ” Arka Noego … ” W sobotę 25 lutego 2017r. Znakomita zabawa w doborowym towarzystwie. Liczne konkursy i zabawy z wartościowymi nagrodami, m.in.: konkurs „moje ciasto na arkę” własnego wypieku przyniesione przez uczestników balu.
WeseleWesel.PL, 12.2.2017 rP
Raduje nas 86.000 wizyta.
Kutno, 11.2.2017 rP
W Zawadach pod Kutnem odbył się VI Bezalkoholowy Bal Karnawałowy, zorganizowany przez parafiię św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Bawiło się ponad 220 osób.
Brodnica, 28.1.2017 rP
W Głęboczku k. Brodnicy zorganizowano Diecezjalny (Toruński) Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla rodzin z Domowego Kościoła i nie tylko.
Biała Podlaska, 28.1.2017 rP
W Dworku Helena w Porosiukach odbył się po raz 3 Bezalkoholowy Bal Karnawałowy dla młodzieży. Był to 8 z kolei Bezalkoholowy Bal. Organizatorami byli Wodzirej Fantomasz, Anna Witnik oraz bialscy duszpasterze z Ks. Leszkiem Mućką jako duszpasterzem młodzieży na czele. Inicjatywę wspierał Prezydent miasta Biała Podlaska pan Dariusz Stefaniuk.
WeseleWesel.PL, 4.1.2017 rP
Raduje nas 85.000 wizyta.
Boże Narodzenie, 25.12.2016 rP
Bożonarodzeniowe życzenia członkom i sympatykom Wesela Wesel ślą:
 1. Redakcja "Wychowawcy"
  Jezusa narodzonego wszyscy witajmy!
  Na radosny czas Bożego Narodzenia – znak miłości i miłosierdzia, w duchu głębokiej modlitwy życzymy, aby czas bogaty w moc Boga stał się rozproszeniem wszelkich trosk i umocnieniem pokoju.
 2. Redakcja miesięcznika „Różaniec” - Siostry Loretanki
  [link]
 3. Siostry Anuncjatki
  [link]
 4. Siostry Redemptorystki
  [link]
  Kochani,
  Góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość Moja nie odstąpi od Ciebie, mówi Pan i czyni to, co mówi.
  I przyjdzie raz jeszcze z miłością, pokojem, nadzieją, bo On sam jest tą pełnią, której oczekujemy.
  Niech Maryja złoży Go w Waszych sercach!
  Niech On Was rozraduje i umocni, i rozświetli drogi, po których chodzicie!
  Niech umacnia Was w pięknej służbie nowożeńcom i ich gościom.
  Niech Was wprowadzi w Nowy Rok 2017 obdarzając nadzieją, a u progu Nowego Roku niech postawi Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.
  Zapewniamy o modlitwie
  siostry redemptorystki
 5. Siostry Klaryski, Stary Sącz
  [link]
 6. Redakcja "Eleuterii"
  Cała Redakcja życzy Wam obfitego błogosławieństwa Maleńkiej Dzieciny
 7. Siostry Bernardynki z Warty
  [link]
  gdzie jest twoje betlejem
  gdzie i kiedy narodzisz się znowu
  dla siebie - dla wiary - dla świata
  przykładem Bóg co się z tobą brata
  w tę noc kolędową w ten śnieg opłatkowy
  w ten dzień betlejemski
  więc pokaż swoje betlejem
  wskaż palcem nie tylko na pierś własną
  niech tam dla ducha będzie ciasno
  pokaż ręką całą tajemnicę jawną
  E. Biela

  Umiłowani w Chrystusie,
  „ Idźcie i głoście ! " – to wielkie wezwanie podejmuje Kościół u progu Adwentu na Nowy Rok Liturgiczny 2017. Trzeba wyjątkowej refleksji nad przyjściem Jezusa Chrystusa na świat, by być Jego świadkiem i głosić Jego orędzie - Ewangelię.
  Trzeba żarliwej modlitwy, kontemplowania i głębokiego przeżywania prawd wiary by nieść "światło" chroniące współczesnego człowieka przed fałszywymi prorokami czy koncepcją wygodnego życia bez głębszych wartości, by pójść do niekochanych, niechcianych, odtrąconych.
  Dzieląc się tym małym przesłaniem, życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego Bożego dobra w Nowym Roku oraz stałego wzrastania w byciu tym, który "idzie i głosi" Chrystusa.
  Zapewniamy o serdecznej, modlitewnej pamięci przy Bożym Żłóbku
  Z serdecznościami w Chrystusie i franciszkańskim pozdrowieniem "Pokój i Dobro!"
 8. Redakcja "Posłańca Serca Jezusowego"
  [link]
  Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy, by ten szczególnie piękny czas odradzania się dobra wprowadził w Wasze życie radość, pokój i nadzieję, a Nowy Rok niech obfituje w błogosławieństwo Bożej Dzieciny.
 9. Prezes Stowarzyszenia Wesele Wesel
WeseleWesel.PL, 29.11.2016 rP
Raduje nas 84.000 wizyta.
Warszawa, 19.11.2016 rP
Doroczny Bezalkoholowy Bal Chrystusa Króla zorganizowała Diakonia Wyzwolenia w Warszawie, w Sali św. Faustyny (ul Grójecka 38).
Bal rozpoczął się Mszą Św. o godz. 17:00 w kościele parafii p.w. Św. Jakuba Apostoła na Ochocie (obok Sali Św. Faustyny, przy Placu Narutowicza).
Kraków-Łagiewniki, 19.11.2016 rP
Intronizacja Chrystusa Króla Polski odbyła się w słynnym już sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach 19.11.2016 rP z udziałem Jego Ekscelencji dra Andrzeja Dudy, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawicieli Rządu i Parlamentu, Episkopatu na czele z Jego Eminencją Ks. Kard. Stanisławem Dziwiszem, metropolitą królewskiego Krakowa, Jego Ekscelencją Ks. Abp. Wojciechem Polakiem, Prymasem Polski oraz Jego Ekscelencją Ks. Abp. Stanisławem Gądeckim, Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski a także setki tysięcy wiernych z całej Polski i z innych krajów świata.
Wrocław, 12.11.2015 rP
VI Bezalkoholowy Bal Niepodległości dopełnił obchody narodowego święta.
WeseleWesel.PL, 4.11.2016 rP
Raduje nas 83.000 wizyta.
Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2.11.2015 rP
Dzień dzisiejszy, gdy Kościół Walczący szczególnie modli się za Kościół Cierpiący, przypomina nam, że Bóg dla żywych jest miłosierny, przebacza i przygarnia każdego grzesznika, który się nawraca. Ale po śmierci jest Sędzią Sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze. Nigdy nie jest dość doskonalenia się, zbierania naręczy dobrych uczynków, które będziemy mogli przedstawić miłosiernemu Bogu.
Wszystkich Świętych, 1.11.2015 rP
Dzień dzisiejszy, gdy Kościół Walczący wspomina Kościół Triumfujący, uświadamia nam, że Tylko w Kościele Katolickim są Święci, a zatem świętym może zostać tylko ten, kto wyznaje prawdziwą, katolicką wiarę.
WeseleWesel.PL, 12.10.2016 rP
Raduje nas 82.000 wizyta.
WeseleWesel.PL, 14.9.2016 rP
Raduje nas 81.000 wizyta.
Berlin/Moskwa, 1/17.9.1939 rP
Mija 77 lat od historycznej agresji na Polskę jej zachodniego i wschodniego sąsiada, agresji niezwykle krwawej i okrutnej. Gdy dziś pokój na naszym kontynencie przestał być oczywistością, warto przypomnieć drogę ku tej wojnie, bo podobne przyczyny zwykle rodzą podobne skutki. Otóż na alkoholu i pozamałżeńskim seksie Hitler wychowywał sobie Hitlerjugend i przyszłych esesmanów, zaś Lenin i Stalin formowali zręby społeczeństwa komunistycznego. Widać więc jak na dłoni, że krzewienie idei wesel bezalkoholowych jest dziś wymogiem chwili. Potrzebujemy nie tylko bezalkoholowych bezzdradowych filmów, seriali, sztuk teatralnych, piosenek, książek, bajek, reklam, szkolnych programów, ale wręcz takich, które aktywnie promują trzeźwy styl życia, miłośc, wierność i uczciwość małżeńską oraz czystość przedmałżeńską i potępiają pijaństwo, częstowanie alkoholem, zwłaszcza dzieci, namawianie do picia, zdrady, antykoncepcję, aborcję.

To chrześcijańskie cnoty pozwoliły przetrwać społeczeństwu polskiemu jako całości poprzednią wojnę. Tylko one są przepustką do przyszłości. Polska albo będzie trzeźwa, albo jej nie będzie wcale.

WeseleWesel.PL, 26.8.2016 rP
Raduje nas 80.000 wizyta.
WeseleWesel.PL, 14.8.2016 rP
Raduje nas 79.000 wizyta.
WeseleWesel.PL, 19.6.2016 rP
Raduje nas 77.000 wizyta.
Straßburg, Walencja, 19.6.2016 rP
Międzynarodowy Trybunał Praw Czlowieka w Straßburgu wydał jednomyślnie wyrok, iż małżeństwo to wyłącznie związek mężczyzny i kobiety (a nie np. dwóch mężczyzn) i tylko na takim związku moze sie opierać rodzina. (http://www.katholisches.info/2016/06/17/homo-ehe-kein-menschenrecht-historisches-urteil-des-europaeischen-menschenrechtsgerichtshofs/) Posmaku sensacji dodaje temu wyrokowi fakt, iż jest to wyrak w sprawie wniesionej przez Francuzów, w których kraju zniesiono niedawno tak rozumianą instytucję małżeństwa.
W tym świetle szczególnie skandaliczne jest postepowanie sądu w Hiszpanii, gdzie mają sądzić kardynała arcybiskupa Walencji za powiedzenie dokładnie tego samego, co Europejski Trybuunał Praw Człowieka ( https://heatst.com/culture-wars/spanish-feminists-accuse-catholic-cardinal-of-hate-crime-for-criticizing-gender-identity/)
Rzym, 5.6.2016 rP
Papież Franciszek kanonizuje Błogoslawionego o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela pierwszego męskiego zakonu w Polsce zajmującego się krzewieniem abstynencji.
Jest to fundamentalne wydarzenie dla wszystkich, angażujących się w apostolstwo trzeźwości oraz ochronę życia i zdrowia dzieci (m.in. ochronę przed FAS poprzez krzewienie idei wesel bezalkoholowych). Ale nade wszystko to dzień, w którym winniśmy wziąć sobie do serca przesłanie nowego Świętego, iż najważniejsze jest osiągnięcie życia wiecznego, więc za życia o nie zabiegajmy dla siebie, a i módlmy się za tych, którzy już nic w czyśćcu uczynić dla siebie nie mogą.
Kraków, 4.6.2016 rP, Warszawa, 28.5.2016 rP
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Czlowieka organizuje Sympozjum "Kochamy każde dziecko". . Można tylko powiedzieć: co za czasy. Jeszcze kilka dziesięcioleci temu dziecko było symbolem słodkiej kochanej istoty. Dziś trzeba taką postawę krzewić. Trzeba zwalczać antydziecięcję, mordowanie dzieci przed jak i po urodzeniu, pedofilię, sodomię, "tożsamości", "orientacje" i inne formy tzw. gender, które wynikają z wrogości do dzieci i zarazem do tej wrogości dolewają ognia, będąc jednocześnie aktem nienawiści i zbrodni wobec dzieci.
Polska, 1.6.2016 rP
Dziś przypada narodowe święto "Dzień bez alkoholu", ustanowione uchwałą Sejmu RP 24 maja 2006 (M.P. 2006 nr 36 poz. 390), czyli 10 lat temu .
Warto zobaczyć, jak dzieci postrzegają rodziców będących pod wpływem alkoholu (film "Fragile Childhood - Monsters" ).
Kraków, 14.5.2016 rP
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Czlowieka organizuje Sympozjum "Wolność sumienia jako fundament demokratycznego państwa", które odbędzie się 14 maja br. (sobota) w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Łazarza 16 w Krakowie. Rejestracja na stronie WWW
WeseleWesel.PL, 6.5.2016 rP
Raduje nas 76.000 wizyta.
Zmartwychwstanie Pańskie, 27.3.2016 rP
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego członkom Stowarzyszenia Wesele Wesel i uczestnikom Ogólnopolskich Spotkań życzenia składają:
Zwiastowanie NMP, 4.4.2016 rP, Dzień Świętości Życia
Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka organizuje XXXVI Pielgrzymkę Obrońców Życia na Jasną Górę w sobotę, 2 kwietnia, zaprasza na Mszę Świętą w intencji obrony życia w Kościele Mariackim w Krakowie 4 kwietnia (poniedziałek), o godz. 18.30., którą odprawi J. Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz - Metropolita Krakowski, oraz z okazji Narodowego Dnia Życia organizuje coroczny Krakowski Koncert Charytatywny w Filharmonii Krakowskiej 14 marca.
WeseleWesel.PL, 18.3.2016 rP
Raduje nas 75.000 wizyta.
KL Auschwitz-Birkenau, 27.2.2016 rP
Modlitwę w intencji trzeźwości Narodu poprowadził ks. prał. Władyslaw Zązel.
49. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU , 7-14.2.2016 rP
Młodzi, nie dajcie się zniewolić!
WeseleWesel.PL, 1.2.2016 rP
Raduje nas 74.000 wizyta.
Niegowić, 30.1.2016 rP
p.p. Agata i Włodzimierz Wójtowicz wraz z Akcją Katolicką organizują Karnawałowy Bal Bezalkoholowy w Niegowici. Więcej informacji na plakacie i na stronie internetowej www.parafia.niegowic.pl
Boże Narodzenie, 25.12.2015 rP
Członkom Stowarzyszenia życzenia na Boże Narodzenie składa
Brenna, 17.12.2015 rP
Zmarła pani Ewa. Wieczny odopoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.
WeseleWesel.PL, 15.12.2015 rP
Raduje nas 73.000 wizyta.
Biała Podlaska, 28.11.2015 rP
Bezlkoholowy Bal Andrzejkowy organizują duszpasterze miejscowych parafii.
Jastrzębie, 21.11.2015 rP
Jedyny w swoim rodzaju bal andrzejkowy jest organizowany w Sali Domu Zdrojowego mieszczącego się w samym sercu jastrzębskiego parku.
Warszawa, 21.11.2015 rP
Doroczny bezalkoholowy Bal Chrystusa Króla organizuje Diakonia Wyzwolenia w Warszawie w Dobrym Miejscu ul. Dewajtis 3 (Warszawa Bielany). Bal zaczyna się Mszą Świętą o godz. 17:00. Zapisy - do 16. listopada! poprzez formularz dostępny pod linkiem: http://goo.gl/forms/fRVxoFXpSs
Przemyśl, 17.11.2015 rP
W wieku 93 lat zmarł ks. prał. Stanisław Zarych, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy w Przemyślu. Przez dziesięciolecia był duszpasterzem trzeźwości, prowadząc liczne rekolekcje. Zapisał się do Krucjaty Wstrzemięźliwości w latach, gdy za abstynencję karano więzieniem, a potem po latach wspólnie ze Sł. B. Franciszkiem ks. Blachnickim zakładał Krucjatę Wyzwolenia Człowieka.
Gdańsk, 10.11.2015 rP
Bezalkoholowy Bal Niepodległości w Dworze Kaszubskim MAGNAT w Bojanie zorganizował Ruch Światło-Życie w Gdańsku.
Wrocław, 7.11.2015 rP
V Bezalkoholowy Bal Niepodległości zaingurował obchody narodowego święta.
Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2.11.2015 rP
Dzień dzisiejszy, gdy Kościół Walczący szczególnie modli się za Kościół Cierpiący, przypomina nam, że Bóg jest Sędzią Sprawiedliwym, który za dobro wynagradza, a za zło karze. Nigdy nie jest dość doskonalenia się, zbierania naręczy dobrych uczynków, które będziemy mogli przedstawić miłosiernemu Bogu. To także chwila dogłębnego zastanowienia się nad sensem własnego cierpienia. Pytania, czy czasem nie jest tak, że nasze cierpienia za życia są nam darowane przez Boga po to, aby skrócić nasze cierpienia czyśćcowe. Może to jest właśnie to, co powinniśmy powiedzieć tym, którzy na swe smutki napić chcą się wódki - nie przegapcie swej szansy, nie topcie jej w alkoholu.
Wszystkich Świętych, 1.11.2015 rP
Dzień dzisiejszy, gdy Kościół Walczący wspomina Kościół Triumfujący, uświadamiamy sobie kilka fundamentalnych rzeczy:
Mińsk Maz., 25.10.2015 rP
103 lata temu mieszkańcy Mińska wystawili wotywny krzyż z prośbą do Boga o dar abstynencji dla mieszkańców.
Kamesznica, 22.10.2015 rP
9 członków Stwarzyszenia, w tym Zarząd na czele z Prezesem, uczestniczyło we Mszy Świętej inaugurującej peregrynację obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii apostołów Miłosierdzia Bożego Świętej Faustyny i Papieża Świętego Jana Pawła II. Uroczystość połączona była z bierzmowaniem tutejszej młodzieży, która jako dar ołtarza złożyła przyrzeczenia abstynenckie. Na zakończenie Mszy Świętej J.E. ks. bp Piotr Greger poświęcił nowy witraż ufundowany przez Stowarzyszenie Wesele Wesel. Witraż przedstawia trzech Papieży, którzy błogosławili dziełu Ogólnopolskich Spotkań Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe, w tym Świętego Jana Pawła II, oraz ich inicjatora i duszpasterza. Witraż będzie nam przypominał naukę Świętego Papieża, jego testament, aby zwłaszcza w naszym Narodzie utrwalać chrześcijańską cnotę wstrzemięźliwości, trzeźwości i abstynencji.
WeseleWesel.PL, 18.10.2015 rP
Raduje nas 72.000 wizyta.
Kraków - Łagiewniki, 17.10.2015 rP
Odbył się Kongres Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia "Św. Jan Paweł II patronem obrońców życia i rodziny". Więcej na stronie WWW www.kongresfederacji.pl
W tym kontekście Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zwraca uwagę na następujące zagadnienia: prawdziwe oblicze zapłodnienia in vitro, wyższość dotychczasowej polskiej edukacji seksualnej w szkołach nad zachodnioeuropejską, bezpodstawność ataków na Kościół w kontekście edukacji seksualnej,
Warszawa, 2.10.2015 rP
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, pan Andrzej Duda zawetował konstytucjoburczą ustawę sejmową wprowadzającą możliwość wymuszania na państwie i Kościele udzielania ślubów parom sodomickim i gomoryckim a także adoptowania przez nie dzieci. (http://www.pomorska.pl/polska-i-swiat/art/8964793,prezydent-andrzej-duda-zawetowal-ustawe-o-uzgadnianiu-plci,id,t.html)
WeseleWesel.PL, 2.9.2015 rP
Raduje nas 71.000 wizyta.
WeseleWesel.PL, 31.7.2015 rP
Raduje nas 70.000 wizyta.
Grunwald, 15.7.2015 rP
605 lat temu na polach Grunwaldu Polska pokonała krzyżaków. O historycznym i współczesnym znaczeniu tego wydarzenia pisaliśmy tu, tu, tu, tu i tu. Przypomnijmy także, iż Nasz Dziennik 2.6.2010 rP opublikował znamienny referat śp. Ksiedza Biskupa Polowego, generała broni Tadeusza Płoskiego nt. znaczenia bitwy pod Grunwaldem (w 600-tną rocznicę) jako Sądu Bożego w wojnie sprawiedliwej.
Kamesznica, 14.7.2015 rP
20 lat temu rozpoczęło się w Kamesznicy pierwsze Wesele Wesel.
WeseleWesel.PL, 9.7.2015 rP
Raduje nas 69.000 wizyta.
Kraków, 1.7.2015 rP
Polskie Stowarzyszenie Obrońcow Życia Człowieka, ufne w moc modlitwy i postu PODEJMUJE OSOBIŚCIE I zachęca do podjęcia dziewięciodniowej Nowenny do Ducha Świętego i Matki Bożej Królowej Polski o dary Ducha Świętego dla Senatorów RP w intencji1 oddalenia ustawy doouszczającej in-vitro. Szczegóły na stronie WWW www.pro-life.pl/nowenna
Teksas, USA , 28.6.2015 rP
Prokurator Generalny stanu Teksas ogłosił sprzeciw wobec delegalizacji instytucji małżeństwa przez Sąd Najwyższy USA dwa dni wcześniej. Prokurator nazwał tę decyzję bezprawiem (http://www.breitbart.com/texas/2015/06/28/texas-fights-back-against-gay-marriage-ruling/). 1/3 powiatów stanu Alabama odmawia udziału w udzielaniu gejmerydżów. Natomiast urzędnicy w stanach Arkansas i Mississippi zwolnili się z pracy, aby ich nie udzielać. (http://time.com/3943562/alabama-gay-marriage-federal-judge/). Prokurator generalny Louisiany oświadczył, że odwleka wprowadzenie tego prawa nie wiadomo do kiedy. Podobnie jak prokuratorzy generalni North Dakota i Mississippi (http://thehill.com/regulation/court-battles/246582-states-move-to-counter-gay-marriage-ruling)
Jasna Góra, 20-21.6.2015 rP
Przy okazji XXXIV Pielgrzymki Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę warto wspomnieć o strukturze picia/niepicia w Polsce. 1/5 dorosłych w Polsce pije 37 litrów czystego spirytusu rocznie na głowę. To ćwiartka wódki dziennie. Są to ludzie dla społeczeństwa straceni, nazywani są pijakami. 1/5 dorosłych pije 9 l rocznie. Jest to jedno piwko dziennie. Wprawdzie jest to poniżej europejskiego poziomu (czyli tzw. "picie umiarkowane"), ale jest grupa spadkowiczów poprzedniej czyli alkoholicy plus narybek dla poprzedniej, czyli przyszli pijacy. Obie grupy wymagają specjalistycznego leczenia i specjalnej troski przeszkolonych duszpasterzy. 1/5 pije ok. 2,5 l rocznie. Jest to grupa nadziei, że poprzez zwyczajne działania duszpasterstwa trzeźwości da się ich zachęcić do życia w trzeźwości. Ale też trzeba mieć świadomość, że bez tych działań zostawi się pole dla aktywności lobby alkoholowego, szczególnie reklamy i kryptoreklamy. Wreszcie 2/5 nie pije wcale. Ta grupa jest jutrzenką przyszłości dla Polski. Wymaga zdecydowanej obrony przed agresją ze strony lobby alkoholowego, które stara się tych ludzi szczuć, poniżać, ośmieszać. Tej grupie należy pomóc wyjść z zastraszenia. Znakiem tego wyjścia i naszym celem jest: 40% wesel to wesela bezalkoholowe. Ta grupa rodzi wartościowych obywateli.
Rzym, 20.6.2015 rP
Antygenderowa antyrządowa prorodzinna demonstracja zjednoczyła w Rzymie milion Włochów - w tym w obronie dzieci przed pedofilią oraz przed likwidacją instytucji małżeństwa w prawie państwowym. http://www.katholisches.info/2015/06/22/warum-eine-million-menschen-gegen-den-gender-wahn-auf-die-strasse-ging-der-fall-huggies/
Ostatnio w Italii poziom spożycia alkoholu spadł do połowy poziomu europijskiego. (na 26 krajów świata o najwyższej konsumpcji alkoholu 25 to kraje europejskie; Polska na niechlubnej liście na 20 miejscu).
Wiedeń, 19.6.2015 rP
Austriacki parlament ugiął się pod presją oburzonych obywateli i odrzucił 80% głosów projekt ustawy usuwającej instytucję małżeństwa z porządku prawnego państwa austriackiego.
Krynica Zdrój, 9.6.2015 rP
Rozopoczęły się zapisy na XXI Wesele Wesel.
WeseleWesel.PL, Boże Ciało, 4.6.2015 rP
Raduje nas 68.000 wizyta.
Los Angeles, Kalifornia, USA, 15.5.2015 rP
W USA wykryto, że pigułki antykoncepcyjne zmniejszają mózg kobiety. Więcej szczegółów pod adresem http://www.catholicnewsagency.com/news/is-the-pill-shrinking-parts-of-womens-brains-new-report-suggests-yes-15754/ . Komentarz jest raczej zbędny.
Bielsko Biała, 7.5.2015 rP
Nic nie pomoże zaklinanie przez różne Rady, Konwencje czy ustawy. Przyczyny przemocy wobec kobiet leżą jak na dłoni. Są nimi odejście od wiary katolickiej i życie na kocią łapę (przed ślubem lub bez ślubu). Jak informuje http://www.divorcereform.org/vio.html, wedle badań z 1991 r w USA tylko w 9% przypadkach sprawcami przemocy wobec kobiet byli mężowie, zaś reszty byli kochankowie. W Kanadzie 20% kobiet żyjących na kocią łapę jest bitych rocznie przez kochanków. W Wielkiej Brytanii stwierdzono, że przypadki maltretowania dzieci są dwudziestokrotnie częstsze tam, gdzie matka kohabituje z innym mężczyzną niż z mężem. Zaś w małżeństwach, jak pokazują statystyki http://pubs.niaaa.nih.gov/publications/aa38.htm przemoc wobec kobiet stosują w prawie 60% przypadków mężczyźni pod wpływem alkoholu.
Dlatego z radością możemy patrzeć wstecz na 8 lat działalności Stowarzyszenia Wesele Wesel, które promuje śluby kościelne i wesela bezalkoholowe - sprawy tak bardzo dziś wszystkim potrzebne.
WeseleWesel.PL, 18.4.2015 rP
Raduje nas 67.000 wizyta.
Wielkanoc, 5.4.2015 rP
Śpiewając dziś "Zwycięzca śmierci, piekła i szatana" warto zastanowić się, dlaczego zwycięstwo nad piekłem i otwarcie ludziom alternatywy w postaci Nieba na wieczność jest tak dla nas ważne. Czytaj więcej ...
Wielkanoc, 5.4.2015 rP
Życzenia dla Członków Stowarzyszenia Wesele Wesel przesyła Redakcja Miesięcznika Wychowawca.
Oświęcim – Brzezinka, 7.3.2015 rP
Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości Narodu po terenie obozu Oświęcim – Brzezinka pod przewodnictwem ks. prał. Władysława Zązla.
WeseleWesel.PL, 27.2.2015 rP
Raduje nas 66.000 wizyta.
Łomża, 15.2.2015 rP
W rozpoczynającym się Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego J.E. ks. bp Tadeusz Bronakowski przypomina, co jest tej trzeźwości podstawą: abstynencja dzieci. Warto o tym pamiętać w każdej rodzinie. Niech twierdzą nam będzie każdy domu próg. Modlić się będziemy o miłość i trzeźwość dla wszystkich polskich rodzin, aby były domowymi Kościołami, za rodziców, aby wychowywali swoje dzieci w duchu wiary, miłości i trzeźwości, za nauczycieli i wychowawców, aby w swojej pracy kierowali się zawsze dobrem dzieci i wychowywali do wolności od uzależnień, za stanowiących prawo i rządzących, aby chronili dzieci przed rozpijaniem i demoralizacją, za kapłanów, aby poprzez gorliwą pracę duszpasterską, pomagali dzieciom zachować abstynencję od alkoholu, za młodzież, aby trwając w trzeźwości, przygotowywała się do pełnienia odpowiedzialnych zadań w społeczeństwie, za dzieci, aby otoczone troską rodziny, Kościoła i narodu, zachowywały abstynencję od alkoholu. A także w intencji stowarzyszeniowej, o powszechność wesel bezalkoholowych w Polsce.
Świętego Walentego, 14.2.2015 rP
Warto w dniu dzisiejszym pamiętać, czyje święto obchodzimy. Święty ksiądz Walenty jest patronem par narzeczeńskich w katolickim tego słowa znaczeniu, czyli zlożonych z jednego mężczyzny i jednej kobiety, pragnących zawrzeć związek małżeński. Poniósł on bowiem śmierć za udzielanie ślubów kościelnych.
Kraków, 14.2.2015 rP
XVIII bezalkoholowy Bal Galicyjski "Wesele Krakowskie" poprowadzi wodzirej Józef Hojna.
Arabia Saudyjska, 11.2.2015 rP
Spożecie alkoholu na głowę w Arabii Saudyjskiej wynosi 1/20 litra na głowę. Powód? 97% ludności to abstynencji. W Dniu Chorego warto Zwrócić uwagę, że te 3% ludzi, którzy piją, przekłada się na 24% wszystkich hospitalizowanych. Czyli pijący mają ośmiokrotnie większą zachorowalność na ciężkie choroby. To ważna wskazowka dla Polski: Jeśli chcemy zmniejszyć kolejki do lekarzy bez zwiększania nakładow na służbę zdrowia - po prostu trzeba krzewić abstynencję.
WeseleWesel.PL, 21.1.2015 rP
Raduje nas 65.000 wizyta.
Rzym, 20.1.1958 rP
Ojciec Święty nazwał rodziny bogatodzietne kolebką Świetych i najdroższym skarbem Kościoła i szczególnie obdarzonymi przez Boga. Z nich pochodzą takie wielkie postacie Kościoła jak Św. Katarzyna ze Sieny, Św. Robert Bellarmin czy Św. Pius X.

Zobacz aktualności wcześniejsze.