Echa Wesela Wesel 2009

, , , , ,
, , , , , ,

Wielu ludzi głowi się nad tym, co się robi na weselu, na którym się nie pije. Pytanie jak najbardziej uzasadnione, bo przecież nikt nie wpuszcza na swe prywatne bezalkoholowe wesele ani prasy, ani radia ani telewizji.

Na szczęście dla zainteresowanych od lat odbywają się Ogólnopolskie Spotkania Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel”, podczas których dziennikarze i fotoreporterzy mogą swym odbiorcom przekazać relacje z pokazowego wesela bezalkoholowego, jak również porozmawiać z małżonkami o tym, jak wyglądały ich własne wesela bezalkoholowe.

W tym roku można było zapoznać się z iście królewskim weselem w Łomży. Poniżej znajdziesz, drogi Czytelniku, odnośniki do niektórych reportaży z tego wydarzenia.

W tym czasie pisano także o weselach bezalkoholowych w ogóle.

Naturalnie Wesele Wesel to nie sztuka teatralna, lecz autentyczne wesele. W Polsce i w innych krajach wspomina się rocznice ślubu, niektóre ze swojego rodzaju „poprawinami” jak srebrne wesele czy złote wesele. Wesele Wesel jest właśnie takim rocznicowym weselem, połączonym z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, świętowanym już po raz piętnasty. Małżonkowie są na nim jednocześnie młodą parą i proszonymi gośćmi dla innych par. Superpozycja wesel – czyli Wesele Wesel.

Zobacz też nasze zdjęcia z czwartku, piątku, soboty, niedzieli,