"Święty Stanisław patronem ładu moralnego i ładu społecznego w naszej Ojczyźnie" (JPII)

XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe

Łopoczno, 28-31.7.2022 rP.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem Wesela Wesel w Łopocznie. Trwają nadal zapisy.

Zachęta

Cnota to najwyższa pomiędzy cnotami
Gdy wszyscy w rodzinie są abstynentami
WeseleWesel.PL, 28-31 lipca 2022AD, Łopoczno


Ks. prał. Władysław Zązel i Stowarzyszenie Wesele Wesel oraz ks. Mirosław Bielecki i Wspólnota Ognisko Miłości w Łopocznie serdecznie zapraszają na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe „Wesele Wesel” do Łopoczna w dniach 28-31.7.2022. Słowo Boże do uczestników wygłoszą m.in. J.E. Ks. Abp Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski oraz J.E. Ks. Bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący ZATiOU KEP. Szczegóły na www.weselewesel.pl

Stowarzyszenie Wesele Wesel organizując doroczne "Wesela Wesel", krzewi ideę wesel bezalkoholowych i promuje trzeźwy styl życia, aby odnowić cześć katolickiego ślubu a tym samym szacunek dla katolickiej rodziny. Bóg stwarzając człowieka na swój obraz i podobieństwo obdarzył go rozumem, aby go rozumnie czcił, w szczególności przy okazji uroczystości religijnych takich jak ślub i wesele, co w logiczny sposób wyklucza picie na nich alkoholu. Stawką jest nade wszystko wieczne zbawienie. Św. Paweł Apostoł ostrzega (1 Kor 6, 9 - 10.): "pijacy [...] nie odziedziczą królestwa Bożego."

Dziś niestety sama wiedza nie przekonuje ludzi do działania. Powszechnie np. wiadomo, że dzięki zapobieganiu syndromowi FAS jedno wesele bezalkoholowe przynosi gospodarce narodowej statystycznie oszczędność rzędu 160.000 zł Świat potrzebuje świadków, że na wskroś katolickie życie nie tylko jest potrzebne, ale i możliwe. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa, które miały wesela bezalkoholowe, z dziećmi a może i wnukami, by swoją obecnością dać świadectwo prawdzie, że Bóg nie tylko wymaga, ale i dopomaga. Tym świadectwem przyczynicie się do poprawienia dobrostanu swojej, ale także innych rodzin, rozwoju gospodarki, polepszenia wizerunku Polski, zbawienia wszystkich, służąc w ten sposób Państwu i Narodowi.


Zobacz także Zaproszenie, Miejsce, Modlitwa, Patronat Honorowy, Program, Zapisy.
Posłuchaj Hymnu Wesela Wesel w wykonaniu znamienitych polskich artystów.