Idea wesel bezalkoholowych jest głęboko osadzona w nauce Apostołów. Św. Paweł Apostoł pisze (Ef 5,15-20) "Baczcie więc pilnie, jak postępujecie, nie jako niemądrzy, ale jako mądrzy.[...] A nie upijajcie się winem, bo to jest [przyczyną] rozwiązłości, ale napełniajcie się Duchem [...] śpiewając i wysławiając Pana w waszych sercach" . Dlatego też Episkopat Polski w 1959 rP nakazał wiernym wyprawiać wesela bezalkoholowe.
Dziś kontynuacją trzeźwościowej tradycji naszego Narodu jest upowszechnienie wesel bezalkoholowych. Krzewią one katolicką wiarę, w tym należyty szacunek dla Sakramentu Małżeństwa, promują trzeźwość i stają się solidnym fundamentem dla licznej rodziny, która stanie się ostoją intelektualną Narodu.
Każdy może dołączyć do grona godnych synów naszej Ojczyzny upowszechniając ideę wesel bezalkoholowych w niezwykle prosty sposób - przypominając swym ziomkom o szóstym Przykazaniu Bożym 'Nie cudzołóż'. Jak naucza katechizm, przykazanie to zabrania także 'wszystkiego, co wiedzie do grzechu nieczystości', czyli m.in. 'nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu,[...], bezwstydne mowy, [...] nieskromne tańce, [...] niebezpieczne poufałości i okazje', które są konsekwencją alkoholu na weselu.
.