XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Małżeństw, Które Miały Wesela Bezalkoholowe "Wesele Wesel"

Radom, 1.8.2020 rP. [Zmiana formy]

Podziękowanie

Drodzy Małżonkowie, Którzy Mieliście Wesela Bezalkoholowe

Serdecznie dziękujemy za przybycie na Wesele Wesel, by dzięki Waszemu świadectwu spełniło się życzenie praojców: wiara naszych ojców niech będzie wiarą naszych dzieci.

Wesele Wesel 2020 ma miejsce w roku 100-lecia Cudu Nad Wisłą z roku 1920.

Tamto zwycięstwo to efekt gietrzwałdzkiego powstania przeciw zaborcom, poprzez różaniec i trzeźwość. Dziś kontynuacją owej tradycji jest upowszechnienie wesel bezalkoholowych. Z jednej bowiem strony zakładają one katolicką wiarę małżonków, w tym należyty szacunek dla Sakramentu Małżeństwa, z drugiej promują trzeźwość i stają się solidnym fundamentem dla licznej rodziny, która stanie się ostoją intelektualną Narodu.

Co więcej, krzewiąc ideę wesel bezalkoholowych okazujemy naszym braciom i siostrom wielką, chrześcijańską miłość, gdyż dajemy im szansę na wejście do wiecznej szczęśliwości w Niebie, a mając wesele bezalkoholowe otwieramy swej przyszłej rodzinie bramy Niebios.

Jakże to ważne przesłanie także w kontekście zbliżającej się 40 rocznicy śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Abp. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Metropolity Warszawskiego i Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski, abstynenta i wielkiego orędownika wesel bezalkoholowych, którego beatyfikacja zapowiadana była na dwa miesiące przed Weselem Wesel w Radomiu. Z kolei na trzy miesiące przed Weselem Wesel minie 100tna rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II, który promował ideę wesel bezalkoholowych jak i same spotkania Wesela Wesel, a jedno gościł na audiencji w Rzymie (1999rP).

ks. Mirosław Kszczot, diecezjalny duszpasterz trzeźwości Diecezji Radomskiej,
ks. prał. Władysław Zązel - inicjator i duszpasterz Spotkań Wesela Wesel

Stowarzyszenie Wesele Wesel


Posłuchaj Hymnu Wesela Wesel w wykonaniu znamienitych polskich artystów.